Podsumowanie startów w zawodach Pucharu Polski – Prowadzenie i Bouldering

Wraz z końcówką skalnego sezonu, zbliżamy się również do ostatecznych rozstrzygnięć na arenie zawodniczej. Naszym reprezentantom pozostało już niewiele ponad miesiąc na „doładowanie” przed Mistrzostwami Polski w Bulderingu (Kraków 3-4.XII) oraz w Prowadzeniu (Wrocław 10-11.XII), obie te imprezy będą zarazem finałowymi edycjami Pucharu Polski. Warto zatem pokusić się o podsumowanie dotychczasowych startów naszych zawodników.

Czytaj dalej

Koszmar na highlinie

Głośno ostatnio o nowych highlinach w Dolomitach (Tre Cime), w Stanach (Fisher Towers) czy choćby w Tatrach (Cubryna, Zadni Mnich). Warto chyba przy tej okazji wspomnieć, że duch eksploracyjny obecny jest także w działaniach członka naszego Klubu – Krzyśka „Koszmarka” Kaczmarka, który po intensywnie przeslakowanych ostatnich dwóch latach w okolicach Warszawy i Kazimierza przygotował kilkanaście nowych highlinów w… Bułgarii. Czyżby powstał rejon konkurencyjny dla Yosemitów?

Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny UKA 2011 pod patronatem adidasa!

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w klubowym konkursie fotograficznym.

Jesienna pogoda za oknem sprzyja, by raz jeszcze wrócić do miłych wspomnień utrwalonych na zdjęciach (względnie, by dorobić materiał zdjęciowy podczas jesiennych wojaży). W tym roku też zapraszamy do przysyłania zdjęć w trzech tradycyjnych kategoriach: Wspinaczkowej, Krajobrazowej i Okołowspinaczkowej.

Czytaj dalej

Sukcesy sportowe – zaległości

O sukcesach tegorocznych młodzieży i Kuby Jodłowskiego (8c RP i zwycięstwo w II edycji PP w boulderingu) już pisaliśmy, teraz czas na nadrobienie zaległości, przynajmniej częściowo, w temacie innych klubowiczów i świetnych wyników klubowiczek. Zacznijmy najpierw od Pań. Najświeższym sukcesem jest czwarte miejsce Janiny Gmitter podczas drugiej edycji Pucharu Polski w prowadzeniu w Bielsku Białej. … Czytaj dalej