Znów nie o wspinaniu…

Znów nie o wspinaniu, tylko o tym modnym triathlonie i walce z samym sobą.

„Karkonoszman” czyli Triathlon Karkonoski – dystans będący „tylko” ½ IronMana, a są to chyba jedne z trudniejszych zawodów w Polsce. Pływanie w klimatycznym jeziorze Leśniańskim, nad którym znajduje się malowniczy Zamek Czocha. Trasa rowerowa z prawie 2 kilometrami przewyższenia, z podjazdami, na których rozgrywane są górskie etapy klasowych wyścigów kolarskich typu Tour de Pologne. Do tego bieg górski kończący się metą na Śnieżce.

Po raz kolejny ogarnięty szalonym pomysłem pokonania czegoś na granicy moich możliwości znajduję się na liście uczestników.

Czytaj dalej

Bartek wygrywa Turniej 4 Ścianek

W sobote, 15 czerwca, w Jastrzębiu rozegrano ostatnie zawody z cyklu Turnieju 4 Ścianek. W kategorii chłopców 2003-2004 startował zawodnik UKA Agama Bartek Winiarek, który wygrał wszystkie trzy poprzednie edycje zawodów i w Jastrzębiu miał postawić kropkę nad „i”.

Czytaj dalej

NASZA PAMIĘĆ O ZMARŁYCH KOLEŻANKACH I KOLEGACH

NASZA PAMIĘĆ O ZMARŁYCH KOLEŻANKACH I KOLEGACH

Każdego roku nadchodzi czas wspomnienia św. Bernarda, naszego
górskiego patrona, kiedy w szczególny sposób chcemy wyrazić naszą
pamięć o zmarłych Koleżankach i Kolegach środowiska polskich
wspinaczy/taterników/alpinistów – pamięć o naszej historii.

Czytaj dalej

Bartek na podium Pucharu Polski w Krakowie

W sobotę, 31 maja krakowska ściana AVATAR była po raz kolejny gospodarzem dziecięcych zmagań wspinaczkowych w ramach otwartych zawodów AVATARKI’DS vol.3. W tym roku, po raz pierwszy zawody te były eliminacją Pucharu Polski Dzieci i Młodzików na trudność. Rozmiar ściany pozwolił organizatorom na przygotowanie wielu zróżnicowanych dróg dla każdej kategorii wiekowej. W eliminacjach przygotowano po 7 … Czytaj dalej