Tyrannosaurus Rex dla Stefana

Miło nam pogratulować naszemu czołowemu Jurajskiemu zawodnikowi, Stefanowi Madejowi, przejścia drogi Tyrannosaurus Rex (VI.7). O zmaganiach z drogą możecie przeczytać na jego blogu  https://stefanmadej.wordpress.com/2014/10/27/tyrannosaurus-rex/ Przy okazji (i przejścia, i urodzin)  życzymy Stefanowi dalszych sukcesów, mocnego szpona i zero kontuzji.  

Oficjalne zakończenie Letniego Sezonu Wspinaczkowego UKA

Już czas! Wszystko wskazuje na to, iż pogoda będzie nam sprzyjać. Zgodnie z mailowym anonsem zapraszam Was na wspólną imprezę. Zaczynamy o zmroku w najbliższą sobotę (zapewne już ok 18) i bawimy się do ostatniego klienta. Przybywajcie zatem licznie na ognisko oficjalnie kończące sezon wspinaczkowy UKA. Ja wiem że część będzie się wspinać jeszcze dłużej, … Czytaj dalej

Nabór dzieci i młodzieży do GM w Narciarstwie Wysokogórskim

Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu ogłasza nabór na sezon zimowy 2014/2015 do Grupy Młodzieżowej w Skialpinizmie. Spotkania będą odbywać się w zimowe weekendy w Zakopanem i okolicach. Uczestnicy otrzymają pomoc sprzętową w miarę możliwości KNW PZA. Wszyscy członkowie grupy przejdą przeszkolenie górskie pod nadzorem ratowników TOPR, docelowo ich treningiem zajmą się także trenerzy. TERMINARZ: … Czytaj dalej

Ukazał się TATERNIK 2/2014

Rafał Sławiński. Duma Polski, duma Kanady. We wrześniu znów będziemy mogli spotkać się z nim podczas Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju. Jednak już teraz przygotował niespodziankę dla Czytelników „Taternika”. W najnowszym numerze przeczytacie tekst, który Rafał napisał w języku angielskim dla cenionego pisma – „American Alpine Journal”.

Specjalnie dla „Taternika” materiał pt. „K6 West (7040 m) – nie mogłem oderwać oczu od tego szczytu” wzbogacony pięknymi zdjęciami przetłumaczył Andrzej „Negro” Sławiński, ojciec Rafała.

Czytaj dalej