„ZOSTAJĄ GÓRY” PIOTR MORAWSKI. ZAPRASZAMY DO ZAKUPU PO OKAZYJNEJ CENIE!

W imieniu Olgi Morawskiej zapraszamy do zakupu książki „Zostają Góry” po specjalnej cenie 39 zł. Książkę z autografem Olgi można zakupić bezpośrednio u niej. Osobą kontaktową w sprawie zamówień jest Natalia Wolska, tel. 501 849 186, mail: info@morawska.pl.

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt. Poniżej kilka szczegółów o książce.

„ZOSTAJĄ GÓRY” PIOTR MORAWSKI

O albumie:

Wydawnictwo: Góry Books
Format: 200 x 250 mm
Ilość stron 172
Oprawa twarda

Książka przygotowana z myślą zarówno o tych, którzy dobrze znają wspinaczkowy, literacki i fotograficzny dorobek wybitnego himalaisty Piotra Morawskiego (1976-2009), jak i odbiorców nie mających wcześniej okazji bliższego zapoznania się z dokonaniami tego wyjątkowego człowieka.

Zebrane w niej zostały autorskie relacje z najważniejszych jego wypraw w góry najwyższe (m.in. na ośmiotysięczniki: Shisha Pangmę, Annapurnę czy K2) oraz publikowane na łamach magazynu GÓRY, niezwykle osobiste
felietony. Teksty Piotra urzekają egzotyką tematyki, świeżością spojrzenia oraz stylistyczną wirtuozerią, dzięki czemu stanowią doskonałą lekturę nie tylko dla miłośników gór i alpinizmu.

Dodatkowym walorem publikacji są zamieszczone w niej fotografie dokumentujące wspinaczkową pasję autora i przybliżające nam jego sposób postrzegania gór, człowieka, otoczenia. Cennym uzupełnieniem są wspomnienia o Piotrze, przygotowane przez jego żonę Olgę, przyjaciół i partnerów ze wspinaczkowych wypraw.

O Piotrku:

Piotr Morawski był zdolnym młodym naukowcem. Swoją karierę i drogę życiową wiązał z Politechniką Warszawską, na tej uczelni obronił doktorat i został pracownikiem naukowym.

Na drugim roku studiów doktoranckich otrzymał szansę pojechania na Narodową Zimową Wyprawę na K2, dostał się tam z „listy rezerwowych”.
Wcześniej miał doświadczenia tatrzańskie oraz alpejskie. Jego największym osiągnięciem w górach wysokich było zdobycie drogą normalną Chan Tengri (6995 m – Tien Szan). Podczas wyprawy na K2, Piotr wraz z Denisem Urubko ustanowili – nie pobity do tej pory – rekord wysokości zimą na K2 (7630 m). Piotr sprawdził się w górach najwyższych, jego organizm świetnie sprawdzał się w trudnych warunkach, pomagała mu w działaniu mocna psychika. Tak
zaczęła się jego wielka przygoda w górach najwyższych.

Plany życiowe i priorytety Piotra zmieniły się, choć formalnie nadal był naukowcem, ale w jego sercu i dążeniach najważniejsze stały się góry.

Piotr zdobył 6 ośmiotysięczników, wraz z Simone Moro jako pierwsi ludzie w historii stanęli zimą na ośmiotysięczniku Shisha Pangma, w 2005 roku. W ciągu 7 lat Piotr był na 10 wyprawach w Himalajach i Karakorum.

W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na ośmiotysięczniku Dhaulagiri Piotr wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata, wielkie plany i apetyt na przyszłość.

Całkowity dochód z książki zostanie przekazany dzieciom i żonie tragicznie zmarłego himalaisty

KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM ŻONY PIOTRKA – OLGI MORAWSKIEJ!

www.piotrmorawski.com/
www.alpinus-miejodwage.pl/

Dodane przez:
jakub radziejowski

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj