Oświadczenie

Klubowiczki i Klubowicze

W związku ze źle odczytanymi, przez niektórych, intencjami naszego poprzedniego oświadczenia w sprawie Golden Lunacy (GL), pojawiającymi się zarzutami oraz próbami wywierania na nas presji  (głównie na forum internetowym wspinanie.pl), chcielibyśmy poinformować iż:

– jako zarząd UKA staramy się dociec prawdy. Chcemy uzyskać pełny i prawdziwy obraz dotyczący sprawy GL i wszystkich jej aspektów. W związku z tym kontaktujemy się oraz wysłuchujemy zdań wielu osób. Staramy się przy tym, aby nie poczynić lekkomyślnych, niesprawiedliwych lub nieuzasadnionych decyzji oraz osądów dotyczących członków naszego klubu,

– w naszym poprzednim oświadczeniu postulowaliśmy o uważne zbadanie sprawy GL przez Kapitułę Jedynki. Niestety sprawa do tej pory nie została rozstrzygnięta we wszystkich jej aspektach, a w międzyczasie członkowie Kapituły podali się do dymisji. Delegat UKA wraz z kolegą z innego Klubu złożyli zatem podobny wniosek podczas Walnego Zjazdu Delegatów PZA. W wyniku dyskusji i głosowania delegatów, sprawą tą zajmie się zespół ekspercki działający w ramach Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA.

Prosimy zatem o uzbrojenie się w cierpliwość, wstrzymanie od ferowania wyroków, wygaszenie temperatury dyskusji i ew. pomoc w zbieraniu informacji mogących pomóc w pracy zespołowi ds. GL. Mamy nadzieję, iż skład zespołu będzie na tyle reprezentatywny i obiektywny, iż jego praca i ewentualne wnioski zostaną uszanowane przez wszystkie strony.

Zarząd UKA

Dodane przez:
Marek

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj