OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA NIC NAM WIĘCEJ NIE POTRZEBA… – zaproszenie na wystawę Mirosławy i Jacka Patrzykontów

W imieniu Mirosławy i Jacka Patrzykonktów serdecznie zapraszamy Klubowiczów na wystawę fotograficzną z Tatr, Beskidów, Mt. Kenii i… Podlasia.

Wystawa będzie wisiała w Pałacu Kazimierzowskim (kampus główny UW ) od 29.03 do 14.04.2012

Wernisaż odbędzie 29.03 (czwartek) o godzinie 18ej.

„Prezentowana wystawa to trzy cykle tematyczne. Każdy z nich związany jest naszymi wędrówkami, zawsze z aparatem w ręku, aby na fotografiach zatrzymać ulotne momenty, by nie zapomnieć tego co mijamy, pokazać innym gdzie byliśmy i co widzieliśmy, a czasem by namówić na wspólne podróże.

Pierwszy – i najstarszy zbiór z prezentowanych to fotografie Jacka z 2007 roku z Afryki. Postanowiliśmy je pokazać, bo patrząc na nie myślimy o następnych wielkich wyprawach, o tym co nas pociąga, o tęsknocie za górami świata.

Dwa pozostałe cykle to już nasze wspólne fotografowanie. Góry fascynują nas od dawna. Tatry i Beskidy są na wyciagnięcie ręki, przyjazne i dobrze nam znane. Lubimy włóczyć się po beskidzkich łąkach, szusować na nartach po wzgórzach zasypanych śniegiem. W Tatrach związani liną docieramy tam skąd są najpiękniejsze widoki.

A Podlasie ? Podlasie to miejsce uspokojenia po miejskiej gonitwie, refleksji za mijającym czasem. Piękna przyroda i wolno płynący czas. Rozmowa przy płocie z kimś przygodnie spotkanym, kubek zsiadłego mleka, które nigdzie nie smakuje jak tam. Pachnące poziomkami łąki i nie rzadko przemykające między drzewami zwierzęta.

I tak naprawdę, nic nam więcej nie potrzeba, wystarczy plecak, aparat, pomysł na nową przygodę i chwila czasu.”

Mirosława i Jacek Patrzykont

Wystawę wsparli: Hulakula (www.hulakula.com.pl) oraz Zakład fotograficzny „Cyfrowy świat” z Józefowa (www.cyfrowy-swiat.pl)

Dodane przez:
notonic

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.