„Droga” – pokaz slajdów Marcina Tomaszewskiego

„Droga” – Slajdy Marcina „Yetiego” Tomaszewskiego Mamy szczególną przyjemność zaprosić wszystkich klubowiczów na pokaz slajdów Marcina Tomaszewskiego. Nie zobowiązywałem Marcina do konkretnego tematu pokazu, ale na pewno będziemy mogli posłuchać opowieści związanych z ostatnim projektem „4 Żywioły”, jak i wcześniejszymi wyjazdami. Na szczytach – jak w życiu – jesteśmy na nich krótko, dlatego warto wybrać … Czytaj dalej

SOLO KHUMBU 2010

10 października 2010 rusza wyprawa wspinaczkowa do Nepalu, w rejon Solo Khumbu. Cel – poprowadzenie nowej drogi wspinaczkowej na jednej z dziewiczych ścian lodowych himalajskich sześciotysięczników.

Czytaj dalej

Projekt Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – El Capitan 2010 – z udziałem naszych klubowiczów

28 września ruszyła wyprawa El Capitan 2010 (28 wrzesień – 10 październik), organizowana przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Jej uczestnikami są osoby niepełnosprawne, na czele z Jaśkiem Melą i Andrzejem Szczęsnym, a celem wspinaczka na słynnej ścianie El Capitan w Yosemite. Opiekę i wsparcie na miejscu zapewniają dwaj nasi koledzy klubowi Maciek Ciesielski i Wawa Zakrzewski.

Czytaj dalej