NAGRODA 2016

NAGRODA Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego im. Łukasza Wajsa

za najlepsze osiągnięcia AD 2016

Kapituła Nagrody, obradująca w składzie: Jakub Radziejowski, Karol Sulej i Marek Wierzbowski, biorąc pod uwagę nieustanne podnoszenie poziomu wspinaczkowego przez członków Klubu, ich wcześniejsze osiągnięcia oraz tegoroczną liczbę znakomitych wspinaczek zarówno w skałach, na zawodach, jak i w górach – jednomyślnie postanowiła przyznać w tym roku cztery nagrody główne.

Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że wiele nieuwzględnionych przez nas przejść AD 2016, w niektórych latach ubiegłych kwalifikowałoby się, co najmniej do wyróżnień.

Nagrody Główne UKA 2016 w wysokości 700 PLN otrzymują:

  • w kategorii górskiej – Marcin Wernik za kolejny świetny alpinistycznie rok, podczas którego w towarzystwie dwóch włoskich partnerów zdobył patagońską Cerro Torre wspinając się zachodnią ścianą (II polskie przejście). Nieco wcześniej, wspólnie z Agnieszką Tyszkiewicz jako pierwsi Polacy zdobyli Aguja Standhardt, w tym samym masywie. Marcin ma też w tym roku na swoim koncie wspinaczki w Bugaboos i Yosemitach.
  • w kategorii sportowej – Jerzy Laskowski w bieżącym roku odnotował znakomity sezon sportowy, którego kulminacją był wyjazd do hiszpańskiego Rodellar, gdzie przeszedł miedzy innymi drogi Florida (8c, RP) i Ixeia (8b+, RP), a do których dołożył Adios Pepito (8a) w najszlachetniejszym ze stylów – OS. Trzeba podkreślić, że Jerzy ma dopiero 19 lat i dołączył w ten sposób do grona najlepszych klubowych sportowców.
  • w kategorii sportowej – Mikołaj Nowotnik oraz Jakub Główka, którzy wyrównali klubowy rekord w boulderingu robiąc 8B – Mikołaj uporał się z Bindu w Albarracin, a Kuba z Riverbed w Magic Wood. Ich tegoroczne przejścia (w tym także inne problemy w trudnościach 8A i 8A+) stawiają ich wśród czołowych boulderowców w kraju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Kapituła Nagrody

Jakub Radziejowski

Karol Sulej

Marek Wierzbowski