NAGRODA 1999

Kapituła nagrody im. Łukasza Wajsa zebrała się 15 grudnia 1999 roku i postanowiła:

1) Przyznać nagrodę im. Łukasza Wajsa za działalność wspinaczkową w 1999 roku w wysokości 1200 zł koledze taternikowi Robertowi Siekluckiemu.

Przypomnijmy najlepsze przejścia sezonu Roberta:

  • Drugie przejście całości Nauki Haczenia V+ A4+
  • Drugie przejście Get Whacked VII A2+/3
  • Polskie Muppet Show VI A3+
  • A ponadto skałkowe VI.2+ OS (Kraina Deszczowców) i VI.3+ RP (Telewizor.)
  • Wreszcie, droga South Seas na El Capitan VI, A4, 5.10 (11 dni efektywnej wspinaczki.)

Robert wspinając się dobrze w skałach, wyrasta nam jednocześnie na jednego z lepszych polskich hakmanów. Jego upór zaś w pokonywaniu coraz większych wyzwań górskich ze wszech miar zasługuje na wyróżnienie.

2) Przyznać nagrodę im. Łukasza Wajsa za działalność wspinaczkową w 1999 roku w wysokości 800 zł koleżance taterniczce Annie Boniewicz.

Na wielkie uznanie zasługuje fakt, że Ania wspinała się tak wiele w Tatrach, w podkreślmy to, zespołach kobiecych, a ponadto najczęściej to ona była liderką zespołu. Przypomnijmy szereg przejść tatrzańskich: Międzymiastowa VI+ OS, Szare Zacięcie VI+ RP, Kajka VI OS, Zemsta Wacława VI+/VII-, Starek-Uchmański VI-, Sprężyna na Kościelcu VI-.

Ponadto w skałach Arco padło 6b OS.

Godny zauważanie jest też wciąż rosnący poziom umiejętności wspinaczkowych Ani i z roku na rok coraz lepsze przejścia górskie.

Kapituła swoją decyzję podjęła zgodnie z regulaminem jednogłośnie a obradowała w składzie: Jacek Czabański, Karol Sulej, Marek Wierzbowski.

Ufundowane nagrody pochodzą z darowizny przekazanej na rzecz Klubu przez Jacka Wajsa, ojca Łukasza.

Dodaj komentarz