NAGRODA 2014

NAGRODA Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego im. Łukasza Wajsa za najlepsze osiągnięcia AD 2014

Kapituła Nagrody, obradująca w składzie: Jakub Radziejowski, Karol Sulej i Marek Wierzbowski, jednomyślnie postanowiła przyznać jedną nagrodę główną i cztery wyróżnienia:

  1. Nagrodę główną w wysokości 700 PLN Szymonowi Łodzińskiemu za topowe przejście OS, najlepsze w UKA i stawiające Szymona w gronie najlepszych onsajtowców w Polsce – 8b OS czyli Priez pour nous. Szymon doskonale radził sobie także w zawodach Pucharu Polski jak i na drogach do 8b+ RP.
  2. Wyróżnienie  w wysokości 300 PLN za przejścia sportowe Stefanowi Madejowi za jak zwykle bardzo wysoki poziom RP, i długą listę przejść w stylu RP dróg od VI.6 w górę, w tym kultowego Tyrana (VI.7). W stylu OS Stefan pokonał kilka dróg 8a.
  3. Wyróżnienie  w wysokości 300 PLN za przejścia sportowe Maciejowi Bukowskiemu za znakomity sezon sportowy w tym pierwsze swoje 8a OS i drugie 8c RP.
  4. i 5. Dwa wyróżnienia, każde w wysokości 300 PLN, za bardzo ciekawe zestawy przejść w Dolinie Yosemite, dla Maćka Kowalczyka i Bartka Kurowskiego, którzy wspinając się w różnych zespołach (nie ze sobą) zebrali bardzo ładny wykaz dróg m.in. Nosa (obaj) i Salathe Wall (Maciek) na El Capitanie, Regular Route na Half Dome (obaj) i wiele innych naprawdę ładnych Yosemickich klasyków. W przypadku obu panów jest widoczny stały progres, który pozwala liczyć na jeszcze więcej w kolejnych latach.

Dodaj komentarz