BIBLIOTEKA


Do użytku klubowiczów oddajemy bibliotekę klubową.

W jej skład wchodzą:

Literatura górska.
Wybór książek o tematyce wspinaczkowej, spory zbiór o wyprawach himalajskich, zarówno całkiem niedawno wydanych, jak i z okresu 1922-1960 (z biblioteki ś.p. Bolesława Chwaścińskiego). Dodatkowo kilka albumów o tematyce górskiej.

W dziale czasopisma i biuletyny można wybrać z takich tytułów jak Góry, Magazyn Górski, Taternik, Optymista oraz kilku numerów angielskojęzycznego High Mountain, Climber.

Dla wielbicieli gatunku mamy również Góry i Alpinizm oraz perełkę – numer Wspinka – biuletynu AKA z roku 1985 (a w nim m.in. „pierwsze polskie wspinaczkowe opowiadanie sci-fi” :-).

Przewodniki wspinaczkowe.
Możesz zaplanować wyjazd do Francji od Alp do Lazurowego wybrzeża, przez tak popularne rejony jak Fontainbleau, Ceuse, Boux, Verdon, Chateauvert, Calanques. Ci, którzy chcieliby odwiedzić Hiszpanię mogą sprawdzić, jakie atrakcje czekają na nich w rejonach El Chorro lub Siurany. Prawdziwą gratką jest spora kolekcja przewodników po rejonach wspinaczkowych wysp brytyjskich, od klifów przez wapienie po gritstone. W kolekcji są również przewodniki po górskich i skałkowych rejonach Dolomitów, skałkowych rejonach Belgii czy bogata oferta wapiennych zerw Austrii.

Swój udział w tworzeniu biblioteki mają:
Maja Czabańska, John Presland, ś.p. Bolesław Chwaściński, małżeństwo Danuta i Krzysztof Cieleccy

Dziękujemy!

Zapraszam do przejrzenia listy książek, dostępnej w formacie pliku .xls do pobrania .
Tam też są opisane warunki korzystania z biblioteki.

Bibliotekarz – Marek Kaliciński

kontakt do bibliotekarza w sprawie wypożyczeń: marek@uka.pl  

Dodaj komentarz