KLUB

Uniwersytecki Klub Alpinistyczny powstał w 1963 r. Przy Uniwersytecie Warszawskim. Zrzesza studentów, absolwentów oraz pracowników naukowych Uniwersytetu, Politechniki Warszawskiej, Akademii Medycznej i innych uczelni wyższych. Mimo przeważającego akademickiego charakteru Klub jest otwarty na wszystkich pasjonatów wspinania, zarówno skałkowego, jak i górskiego – nie związanych ze środowiskiem akademickim.

UKA jest członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, będącego członkiem UIAA.

Klub prowadzi bibliotekę przewodników, a jego członkowie posiadają zniżkę na wejścia na warszawskie ścianki wspinaczkowe. Organizujemy też wyjazdy w skałki oraz góry. Przede wszystkim jednak Klub stanowi miejsce, gdzie spotykają się ludzie o wspólnej pasji, którą jest wspinanie.

Obecnie Klub zrzesza około 450 osób, w tym wielu instruktorów zarówno z uprawnieniami państwowymi, jak i z uprawnieniami Polskiego Związku Alpinizmu.

[ZALETY CZŁONKOSTWA W KLUBIE]

1. Zniżki PZA w Tatrach na taboriskach, w Betlejemce i starym schronisku w Moku (zimą);
  2. Możliwość legalnego wspinania się w Tatrach;
  3. Zniżki na szkolenia u wybranych instruktorów (członków UKA) w skałach i górach;
  4. Zniżki na produkty niektórych firm i w niektórych sklepach – zobacz więcej >>
  5. Dostęp do biblioteki klubowej obejmującej przewodniki, czasopisma i literaturę górską;
  6. Możliwość korzystania ze ścian wspinaczkowych po niższej cenie – zobacz więcej >>
  7. Dofinansowania dla zawodników startujących z sukcesami w zawodach rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski;
  8. Uczestnictwo w obozach klubowych w górach i skałach oraz w zimowych weekendach integracyjnych;
  9. Możliwość uczestniczenia w bogatym życiu klubowym:
    • obozach klubowych,
    • pokazach slajdów,
    • spotkaniach towarzyskich,
    • wyjazdach unifikacyjnych,
    • zawodach klubowych.
  10. Pomoc przy organizacji wypraw wspinaczkowych;
  11. Szansa na zdobycie corocznej nagrody im. Łukasza Wajsa za najlepsze przejścia sezonu.
  12. Klub wydaje co roku biuletyn podsumowujący działalność Klubowiczów – BUKA