Slajdy Maćka Ciesielskiego 13.12, Wigilia Klubowa 14.12

Już w najbliższy czwartek 13 grudnia zapraszamy wszystkich na pokaz slajdów Maćka Ciesielskiego z Trango Tower. Jedno z najlepszych przejść górskich tego roku, z pewnością warto zobaczyć. „Wściekłe psy na Trango”, Południk Zero, ul. Wilcza 25, 13 grudnia, godz. 19 ————————— A następnego dnia w piątek 14 grudnia spotykamy się na Wigilii Klubowej w Arenie … Czytaj dalej

Kolejny sukces w Patagonii

W ramach kolejnych działań patagońskich, wykorzystując drugie okno pogodowe udało się Kubie Radziejowskiemu i Marcinowi Tomaszewskiemu zdobyć Aguja Poincenot drogą Whillansa. Tym razem okno było bardzo krótkie i nie tak dobre – wiatr, zimno, dużo świeżego śniegu w ścianie – tak, że wiele zespołów zrezygnowało z działania tego dnia.

Czytaj dalej

UKA partnerem nowego ultramaratonu „Granią Tatr”

22 czerwca 2013 roku na mapie górskich imprez biegowych pojawi się nowa impreza – ultramaraton „Bieg Granią Tatr” organizowany przez Tatra Team i TOPR, a przy organizacji którego UKA będzie partnerem. Już dziś można stwierdzić, że to będzie jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. 70 kilometrów i 5000 metrów przewyższenia.

Czytaj dalej

UKA z sukcesami w Pucharze Młodzików i Dzieci

W sobotę 1 grudnia w Koninie odbył się finał Pucharu Młodzików i Dzieci. Nasi najmłodsi zawodnicy wywalczyli 3 medale, każdy w innym kolorze. Bartek Winiarek zwyciężył, Maja Topolewska zajęła drugie miejsce, a Kostek Sobański trzecie!

Pozostali nasi najmłodsi zawodnicy też wypadli bardzo dobrze.

Czytaj dalej

Prezes z Marcinem Tomaszewskim na Cerro Torre!

Dobre wieści od Kuby Radziejowskiego, który razem z Marcinem Tomaszewskim przebywa od niecałego tygodnia w Patagonii. 3 dni temu udało im się w rewelacyjnym czasie 12,5 godzin przejść Ragni Route na Cerro Torre (inaczej Drogę Ferrariego). Było to pierwsze polskie i prawdopodobnie 24 lub 25 powtórzenie tej drogi.

Wieeelkie gratulacje!!!

Kuba z Marcinem mają jeszcze 2 tygodnie w Patagonii, trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Krótka relacja otrzymana od Kuby

Czytaj dalej