BUKA nr 15 już jest!

BUKA-Okladka-internetUkazał się najnowszy, jubileuszowy numer Biuletynu Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego – BUKA nr 15.

W numerze jak zwykle dużo ciekawych i premierowych materiałów. Nie tylko o wspinaniu – jest o „pierwszych razach”, bieganiu i highlinie. Są porady treningowe oraz wiele ciekawych relacji i opowieści. Szczegóły w załączonym spisie treści.

Czytaj dalej

Sukcesy sportowe na panelu

W ostatfinaly_05nich dwóch tygodniach nasi zawodnicy startowali w zawodach towarzyskich i Pucharze Polski. W rywalizacji na panelu trudno o imprezę bez naszych na podium. Podczas „sprawdzania formy przed sezonem” na Arenie Wgórę można powiedzieć, że całe podium należało do UKA, w Pucharze Polski też było dobrze!

Czytaj dalej

Sukces na Alasce!

Dziś w nocy dostałem sms-a z lodowca Tokositna. Z przyjemnością donoszę, ze nasz kolega klubowy Michał Kasprowicz wraz z partnerami – Rafałem Zającem i Dawidem Sysakiem (obaj KW Wrocław) zdobyli (wydaje mi się, że jako pierwsi Polacy, ale głowy nie dam) Mount Huntington drogą Harvarda (VI, 5.9, A2, 70′). Tu opis i zdjęcie drogi. Wspinaczka … Czytaj dalej

Wyprawa PZA na Grenlandię 2012 – spotkanie z Marcinem Księżakiem i Miłoszem Jodłowskim

W czwartek 25 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Południka Zero na spotkanie z Marcinem Księżakiem  uczestnikiem wyprawy weryfikacyjnej PZA, która powtórzyła drogę Golden Lunacy, a przede wszystkim wytyczyła nowa trudną drogę na Grenlandii oraz z  Miłoszem Jodłowskim – członkiem Zespołu PZA ds. drogi Golden Lunacy. zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu na którym pokazane zostaną … Czytaj dalej

50 lat UKA – konkurs na projekt koszulki klubowej

Szanowni Klubowicze…  Artyści , Graficy

W związku z obchodami 50 rocznicy założenia naszego klubu, chcielibyśmy ogłosić  konkurs na projekt koszulki klubowej. Tematyka ma być oczywiście związana z rocznicą i z klubem (wspinaniem lub pochodnymi).

Konkurs dotyczy projektu (również pomysłu/konceptu), dlatego oczekujemy zarówno wzorów wymuskanych i przygotowanych do druku,  jak i samych pomysłów (nawet niezdarnie naszkicowanych).  Najważniejszy jest właśnie ten pomysł. Pamiętajcie jednak, iż wzór ten ma być noszony na koszulkach.

Czytaj dalej

Sprawdź formę przed sezonem – zapraszamy na zawody

Śniegi już prawie zniknęły – znak to, że sezon letni zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym – najwyższy czas sprawdzić, czy zimowe kucie szpona przełoży się na wynik. Zapraszamy na zawody bulderowe, które organizuje Arena Wspinaczkowa Wgórę – zwana popularnie Warszawianką 😉

Do pokonania będą 24 przystawki eliminacyjne, które przygotuje ekipa route setterów kierowanych przez Adama Pustelnika. Zawodnicy, którzy przejdą do finału, zmierzą się z 4 bulderami.

Kierownik sportowy zawodów, Adam Pustelnik mówi:

Serdecznie zapraszam do udziału w tej imprezie, skierowanej do wszystkich niezależnie od poziomu – sportowego jak i wzrostu. W eliminacjach na startujących czekać będą 24 buldery, podzielone na 3 poziomy trudności, tak aby każdy mógł się powspinać tego dnia. Będzie więc 8 bulderów łatwych, 8 mniej łatwych i 8 wcale nie łatwych. A dla głodnych sportowych emocji, lubiących rywalizację i tych którzy chcą pokazać kto najlepiej przepracował zimę, mamy trudne bulderu finałowe. Przyjdźcie 20 kwietnia i powspinajmy się razem!

Czytaj dalej

Korzenialdo na Zerwie!

Korzystając z końcówki zimowych warunków Maciek „Korzenialdo” Korzeniak dokonał dwóch mocnych przejść solo w Tatrach. Wczoraj zrobił z asekuracją Długosza-Popkę na Kotle (6+), całość klasycznie OS. A dziś dorzucił do tego Korosadowicza (3) na Zerwie… bez asekuracji! Szacun za Długosza, żywca nie pochwalamy 🙂

Przekaż 1% podatku na UKA

Jak co roku przyszedł czas na rozliczenie PIT-a. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na nasz Klub.

Pamiętajcie, że przekazując 1% podatku na UKA ta kwota może wrócić do Was w postaci dofinansowań Waszego wyjazdu, ubezpieczania dróg po których się wspinacie czy też innych inicjatyw wspinaczkowych.

Aby przekazać 1% wystarczy w formularzu PIT wpisać numer KRS oraz pełną nazwę UKA w odpowiednią rubrykę w formularzu PIT.

Czytaj dalej

Nowy numer „Taternika” (4/2012-1/2013)

TaternikTego „Taternika” otwieramy wstępem o wydarzeniach na Broad Peak. Triumf i tragedia na tym ośmiotysięczniku zbiegły się akurat z zamykaniem numeru. Dlatego postanowiliśmy, że szerszą analizę i relację z wyprawy opublikujemy w kolejnym „Taterniku”, bo – cytując Mieczysława Jastruna – „pośpiech bywa ojcem powierzchowności”.

A co w najnowszym „Taterniku”?

Czytaj dalej