Makak – oficjalne otwarcie już w sobotę!

Ledwie opadł pył magnezji po zawodach UKA Open na Bloco, a już spieszymy zaprosić Was na kolejną imprezę! Tym razem jest taka akcja, że dla odmiany będzie można wspinać się z liną. I to nie byle gdzie, bo na największej ścianie w Stolicy! I tu ważne wyjaśnienie dla tych, którzy nie śledzą wszystkich dostępnych strumieni wiadomości:

Makak został oficjalnie otwarty i zaprasza na imprezę z tej okazji!

(Tak, nie przesłyszeliście się, O-T-W-A-R-T-Y-!-!-!)

Czytaj dalej

Zmarł Maciej Popko

Przed chwilą otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. 22 listopada, po długiej chorobie zmarł nasz klubowy kolega Profesor Maciej Popko – założyciel UKA i nasz pierwszy Prezes. Maciej Popko był świetnym taternikiem alpinistą, kierownikiem licznych wypraw alpejskich, w góry Kurdystanu Tureckiego, czy Hindusz Wschodni i góry Wachanu w Afganistanie. Przez rzesze wspinaczy znany również jako współautor i … Czytaj dalej

Powakacyjne sukcesy sportowe Agamy

432306_554804907870055_238373032_nW ostatnich tygodniach dużo się dzieje na sportowych ściankach w całej Polsce. W zawodach towarzyskich i kolejnych edycjach Pucharu Polski startowała wyjątkowo duża grupa dzieciaków z UKA Agama.

Pod koniec września juniorzy młodsi z naszej sekcji startowali w Pucharze Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w bulderingu rozegranym w Gdańsku. Agamę reprezentowali Ola Lewicka, Szymon DoradzińskiMikołaj Sienkiewicz, oraz Franek Jasiński. Ola zajęła znakomite drugie miejsca, natomiast chłopcy odpowiednio: 5, 8 i 9 miejsce.

Czytaj dalej

Kuba i Bartek w Fontainebleau

Kuba Główka i Barek Jarosiewicz działali ostatnio na kamykach pod Paryżem. Informowaliśmy już o pokonaniu przez Kubę balda les Beaux Quartiers 8A, część z was już widziała Bartka skaczącego bańkę autorstwa Jana Hojera: Windmill, ale podczas ponad tygodnia wspinu udało się dorzucić jeszcze kilka dobrych przejść, a niektóre z nich można zobaczyć na filmach 🙂

Czytaj dalej

Mistrzostwa Świata w Boulderingu 2014 – sprawozdanie Kuby Główki

Mniej więcej rok temu pełen optymizmu po swoich próbach w zawodach międzynarodowych planowałem tegoroczny sezon. Miało być tak samo, tylko lepiej bo z sukcesem. Teraz mam trochę jakby „deja vu”. W zakończonych nie tak dawno Mistrzostwach Świata w Boulderingu powalczyłem, ale podobnie jak rok temu zabrakło szczegółów by zrealizować podstawowy plan i znaleźć się wśród 20 najlepszych boulderowców świata.

Czytaj dalej

Slajdy – Łukasz Dudek na Crux

Zaczynamy tegoroczny sezon spotkań slajdowych. Już w najbliższy czwartek 13.11 zapraszam wszystkie Klubowiczki i Klubowiczów (nietypowo) do kawiarni przy bulderowni Crux przy ul, Hożej 51. Gościnnie wystąpi Łukasz Dudek – opowie przede wszystkim o Alpejskiej Trylogii (oraz być może o ostatnich dokonaniach w rodzimej Jurce). Przychodźcie o 19:30!

UKA OPEN 21-22 listopada

Już 21 listopada startuje następna edycja zawodów UKA Open.

Formuła eliminacji będzie podobna do zawodów z poprzedniego roku (a także ostatnich zawodów BLOCO OPEN). Na rozprawienie z przystawkami będziecie mieli 6h. Aby zmniejszyć tłok w tym roku organizujemy 2 grupy startowe -w  piątek oraz w sobotę. Zawodnicy z Warszawy i okolic  proszeni są o zapisywanie na termin piątkowy (oczywiście Ci którym to pasuje).

W tym roku zawody uzyskały ranking zawodów Pucharu Polski w Bulderingu PZA, w związku z tym będziecie mogli konkurować  z najmocniejszymi zawodniczkami i zawodnikami z całej Polski.

Zgodnie z wymogami zostanie rozegrany półfinał do którego zakwalifikuje się 20 zawodniczek i zawodników z eliminacji. Do finałów dotrą już tylko 6-tki. Będzie jak zwykle świetna zabawa.

Poniżej szczegółowe info.

Czytaj dalej