Konkurs na realizację planów sportowych

W tym roku Zarząd postanowił ponownie dofinansować systemowo cele sportowe w skałach, górach a także starty w zawodach zagranicznych. Planujemy rozsądnie dofinansować najciekawsze projekty (wg uznania Zarządu).

Warunki ubiegania się o dofinansowanie:
– opłacone składki klubowe 2016.
– przesłanie do Bartka Jarosiewicza na adres jarosiewiczb_at_gmail.com (kopia do marek_at_uka.pl) wniosku o dofinansowanie zawierającego: cel, skład, termin wyjazdu, listę najlepszych przejść z ostatnich 3 lat z wnioskowanej kategorii (cel w skałach – przejścia w skałach, cel w górach – przejścia w górach, cel zawody: wyniki poprzednich startów).
Wnioski składać należy do 20 maja 2016. Zarząd ogłosi listę osób dofinansowanych w terminie do 30 maja 2016. (również dofinansowanie wyjazdów post factum które do tego terminu się odbędą)

Nowe stawki nagród za wyniki w zawodach PZA

W 2016 r wprowadzamy nowe stawki nagród za wyniki w zawodach dla reprezentantów klubu.  W celu otrzymywania nagród  proszę przesłać zgłoszenie chęci reprezentacji UKA w zawodach Pucharu Polski (głównie w celu zgłoszenia do ubezpieczenia) do Bartka Jarosiewicza (jarosiewiczb_at_gmail.com ). Po wywalczeniu nagrody proszę przesłać na mojego maila (marek_at_uka.pl) aktualny numer konta bankowego. Nagrody wypłacane za … Czytaj dalej

Maciek Ciesielski na Sydpilaren

Maciek Ciesielski również nie próżnował w marcu. W zespole z Pawłem Karczmarczykiem i Piotrkiem Sułowskim udali się do Norwegii i między innymi przeszli drogę Syd pilaren na południowej ścianie Mongejura. Droga o długości 24 wyciągów (1100m) zajęła chłopakom 3 dni (http://www.summitpost.org/sydpilaren-south-pillar-mongejura/337530). Więcej szczegółów możecie znaleźć tu: http://wspinanie.pl/2016/03/sydpilaren-karczmarczyk-ciesielski-i-sulowski/ Gratulacje!    

Północna ściana Petit Dru dla Marcina Księżaka

Marcin Księżak wraz z Alkiem Barszczewskim (KW Warszawa) przeszli w dniach 18-20 marca drogę Allain-Leininger na N ścianie Petit Dru. Droga wiedzie skalnym terenem i jest zaliczana do grona 6 największych klasycznych dróg na północnych ścianach Alpejskich. Jak widać na poniższym zdjęciu pogoda towarzyszyła zespołowi.

 

Czytaj dalej

XV Memoriał Józefa Oppeneheima w narciarstwie wysokogórskim

plakat

W sobotę 2 kwietnia 2016 już po raz piętnasty Dolina Chochołowska będzie gościć zawodników Memoriału Józefa Oppenheima.

Tym razem zawody mają rangę szczególną, są bowiem Mistrzostwami Polski PZA w narciarstwie wysokogórskim. Na tą okoliczność zaplanowano długą i ciekawą trasę ze startem przy Schronisku Blaszyńskich a następnie prowadzącą przez Iwaniacką Przełęcz, Ornak, Siwą Przełęcz, Dolinę Strorobociańską, Żleb Kulawiec, Trzydniowiański Wierch, Dolinę Jarząbczą, Grzesia i na końcu Rakoń z metą usytuowaną na Polanie Chochołowskiej. 

Czytaj dalej

Walne zgromadzenie członków UKA – Południk Zero, środa 23 marca, godz 18.00.

Za dwa tygodnie w środę (23 marca) o godz. 18.00 odbędzie się coroczne Walne Zgromadzenie Członków UKA. Zapewne w tym terminie nie będzie quorum, zatem II termin wyznaczony jest na godz. 18.30 tego samego dnia i wówczas Zgromadzenie będzie władne podejmować uchwały bez względu na liczbę obecnych. Lokalizacja: Południku Zero (na Wilczej 25) http://www.poludnikzero.pl/.   Ostatnia … Czytaj dalej