Świąteczno sylwestrowe podboje klubowiczów

Początek roku już za nami, nadszedł czas na małe podsumowanie ostatnich wydarzeń. W okresie Świąteczno-noworocznym zostały odwiedzone takie rejony jak Hiszpańska Siurana, Słoweński Osp, Francuskie okolice Nicei oraz Włoska Sperlonga.

Siuranę jako cel wyjazdu wybrał Szymon Łodziński i Maciek Bukowski (obydwaj DMM, Edelweiss, Red Chili, Camper, wgore.pl).W kapownikach chłopaków znalazł się taki oto wykaz przejść:

Szymon

Crosta panic 7c OS

Echo 7c OS

Peixa 7c+ OS

Pota d’elefant 7c+ OS

Anemone nipapa 8a RP

La cara que no miente 8a+ RP

Migranya 8b Rp

Maciek

Crosta panic 7c OS

Echo 7c RP

Peixa 7c+ OS

Pota d’elefant 7c+ OS

La cara que no miente 8a+ RP

We Francji wspinała się Marta Czajkowska z Jackiem Wacławczykiem. Marta, rehabilitująca się po ostatnich kontuzjach wspinała się po łatwych drogach. Jacek również traktował wyjazd czysto odpoczynkowo i jak sam stwierdził „wspinałem się w rejonach ze starym francuskim obiciem” (czyt. duże odległości pomiędzy wpinkami, drogi raczej pionowe techniczne, po małych chwytach) w związku z tym drogi nei przekraczały stopnia 7c.

Natomiast w Ospie wspinał się Stafan Madej (AlpinSklep.pl, Makak), który zrobił (jak na siebie to) tylko jedno 8a, Octoberfest. Jak pisze na swoim blogu: „Ja niestety tym razem musiałem dać za wygraną, główny projekt nie puścił, ale już zaczynam kombinować jak tam wrócić na wiosnę i wyrównać porachunki.” 

W Sperlondze siedział przez święta Michał „Marines” Łodziński (Gorilla), który do swojego kapownika mógł dopisać takie drogi jak:

L’Ombra dello Scorpione 7c RP (pierwsza próba po latach)
Placcati 7c OS
Cave Cannam 7c OS
La fuga dei Cavaleri 7c+ RP (pierwsza próba po zrobieniu La danza… rozchodzą się przed trudnościami)
Salsiccia Power 7c+ RP (pierwsza próba po zrobieniu Cave Cannam i La mia… mają wspólną końcówkę, co prawda już po trudnościach ;))
Invidia 8a RP
La mia nuova Fidanzata 8a RP
La danza dei Cavaleri 8a RP Marines Teraz tylko oczekiwać jak w naszym małym skalnym ogródku zrobi się warun i będzie można zacząć spędzać tam weekendy.

Dodane przez:
Marines

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.Chronologicznie

Szukaj