Bartek na podium Pucharu Polski w Krakowie

W sob121358otę, 31 maja krakowska ściana AVATAR była po raz kolejny gospodarzem dziecięcych zmagań wspinaczkowych w ramach otwartych zawodów AVATARKI’DS vol.3. W tym roku, po raz pierwszy zawody te były eliminacją Pucharu Polski Dzieci i Młodzików na trudność.

Rozmiar ściany pozwolił organizatorom na przygotowanie wielu zróżnicowanych dróg dla każdej kategorii wiekowej. W eliminacjach przygotowano po 7 dróg: niektórych łatwych, innych całkiem wymagających.

Sekcję UKA Agama reprezentowało troje zawodników:  Zuzia Gierczak w kategorii dzieci młodsze, Bartek Winiarek w kategorii dzieci oraz Igor Tomuń wśród młodzików. Bartek przebrnął jak burza przez eliminacje topując na wszystkich drogach w pierwszej próbie i wszedł do finału z pierwszego miejsca. Warto dodać, że tylko dwóm zawodnikom ze startującej w tej kategorii piętnastki udała się ta sztuka.

Igor zatopował na czterech z siedmiu dróg i zabrakło mu zaledwie 4 punktów, żeby znaleźć się w finałowej szóstce. Zuzia zatopowała na trzech drogach eliminacyjnych i ostatecznie zajęła 16 miejsce.

Finał odbywał się z dolnym prowadzeniem, niestety droga przygotowana przez routseterów okazała się zbyt trudna i większość zawodników odpadała dokładnie w tym samym miejscu. Jedynie reprezentant gospodarzy zdołał pokonać crux i tym samym zwyciężył zawody. Bartek zajął znakomite drugie miejsce ex aequo z Jankiem Gurbą z Nowego Sącza.

Gratulacje!!

Dodane przez:
UKA Agama

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj