Bartek wygrywa Turniej 4 Ścianek

W sobote, 15 czerwca, w Jastrzębiu rozegrano ostatnie zawody z cyklu Turnieju 4 Ścianek. W kategorii chłopców 2003-2004 startował zawodnik UKA Agama Bartek Winiarek, który wygrał wszystkie trzy poprzednie edycje zawodów i w Jastrzębiu miał postawić kropkę nad „i”.

Tym razem, prawdopodobnie ze względu na rozgrywane w Strzegomiu Mistrzostwa Dolnego Śląska, frekwencja nie dopisała i w kategorii Bartka startowali jedynie jego bezpośredni rywale w walce o miejsca na podium, czyli Kostek Sobański z KW Warszawa i Janek Gurba z KW Nowy Sącz. Tak więc walka miała być zacięta do ostatniej chwili. Wszyscy trzej zatopowali drogi eliminacyjne i oczywiście weszli do finału.

Ponieważ ściana w Jastrzębiu nie jest zbyt wysoka, po raz kolejny już droga finałowa została poprowadzona w dachu, przez całą szerokość hali sportowej, co wymagało od zawodników umiejętności wspinania z dolną asekuracją oraz dużo pary w rękach. No ale na amatorów nie trafiło i chłopcy całkiem dobrze sobie poradzili z grawitacją. Ponieważ Kostek i Bartek odpadli dokładnie w tym samym miejscu, o zwycięstwie zadecydował czas, który Bartek miał zdecydowanie lepszy.

Zwycięstwem w Jastrzębiu Bartek przypieczętował swoje świetne występy w poprzednich zawodach i wygrał klasyfikację generalną całego Turnieju. Natomiast forma jego rywali pokazuje, że czeka nas dużo emocji w dalszej części sezonu i w rywalizacji w Pucharze Polski.

Dzień wcześniej, 14 czerwca, Bartek wystartował w Pucharze Tendon Cup U14 w czeskiej Orlovej, gdzie stanął na podium zajmując świetne 3cie miejsce.

GRATULACJE!!!

JAstrzebie Zdroj 2

 

10422339_743658969030161_2008357841943504778_n

Dodane przez:
UKA Agama

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj