Boże Ciało – Rabstejn?

PRZYPOMNIENIE
Majówka nam nie wyszła, lecz mam nadzieję, iż tym razem pogoda nie pokrzyżuje planów. Jakby co to nie mamy żadnych zobowiązań i możemy zmienić rejon w ostatniej chwili.Tym razem chciałbym zaproponować wspólny wyjazd na Boże Ciało (4-7.06) do Rabstejnu.
Rejon znajduje się w Czechach, lecz w podobnej odległości czasowej co Kamieniec (z Warszawy ok 5,5 h jazdy samochodem).

Jest to rejon z dość nietypowym wspinaniem (łupek), dużą ilością łatwych dróg (trudne są wszędzie) i fajnym klimatem. Mam nadzieję, iż wam się spodoba.
Śpi się 300m od skał na polance obok schroniska (Horskiej Chaty). W chacie można wykupić prysznic, wyżywić się  lub uzupełnić płyny po dniu wspinania.  Na pewno będzie fajnie.

Wszystkie zainteresowane osoby proszę o wypełnienie formularza:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bsTREE8EWrAMvoqqVhVn-6DEBEptoYvyDK4LU16q2AQ/edit?usp=sharing

Kilka przydatnych informacji poniżej kreski.
Więcej szczegółów prześlę przed samym wyjazdem (już dla zainteresowanych).

Trzymajmy kciuki za pogodę!

Pozdrawiam
Marek
____________________________________________________________________________________

Czeski opis: http://lezeniatd.cz/view.php?cisloclanku=2003081902
(tłumaczenie https://translate.google.pl/translate?sl=cs&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Flezeniatd.cz%2Fview.php%3Fcisloclanku%3D2003081902&edit-text=)

Przewodnik: http://www.pruvodce.javaanes.cz/oblast/cesty/rabstejn
Cyferki: http://www.czechclimbing.com/cesty.php?lim=0&sort=&kl1=&kl2=&cuid=&cobl=5261629a74656a6eh&csek=h&topcr=&cpol=&cchr=

Nocleg: http://www.czechcamping.com/olomoucky-kraj/sumperk/1121-taboriste-rabstejn obok chaty http://rabstejn.cz/ (tam już wszystko zajęte).

Dojazd: Można bezpośrednio dojechać wozem – w określonych godzinach za 100 koron, lecz trzeba się umówić z leśniczym aby otworzył szlaban – zamyka na weekendy  (przed samym wyjazdem wydzwonimy leśniczego i podpytam czy nie mógłby zostawić otwartego szlabanu w nocy jeżeli już zamyka).
Jakby co to możemy porzucić samochód i przejść 2km z buta.

Dojście z parkingu: http://rabstejn.cz/files/maps/mapa4.jpg

 

Dodane przez:
Marek

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj