Dziś wystartowała Akademia Wspinania Mazda

Dziś wystartowała Akademia Wspinania Mazda, projekt realizowany przez Arenę Wspinaczkową W GÓRĘ oraz Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora we współpracy ze znanym w środowisku wspinaczkowym Dealerem Mazda Bołtowicz.

Akademia Wspinania Mazda to cykl dziewięciu filmów instruktażowych, które mają za zadanie w sposób przystępny, ale również merytorycznie kompletny wtajemniczyć w arkana techniki wspinaczkowej początkujących i średnio-zaawansowanych adeptów tej sztuki.

I tak pierwsza część cyklu, której premiera miała miejsce 30 października, traktuje między innymi o zasadzie trzech punktów podparcia, o najczęściej popełnianych błędach łamiących tą zasadę oraz o przykładowych ćwiczeniach na jej wykorzystanie. Zgodnie z zapowiedziami autorów kolejne filmy mają poruszać m. in technikę skrętną, techniki dynamiczne, podhaczenia, a także wykorzystywanie pozycji odpoczynkowych. Już po pierwszym odcinku można przypuszczać, że kompendium to ma szansę stać się najciekawszym zbiorem informacji dla mniej doświadczonych wspinaczy.

Serdecznie zapraszamy nie tylko początkujących, ale wszystkich bez wyjątku do odwiedzenia strony akademii – www.akademiawspinaniamazda.pl,  gdzie znajdziecie więcej informacji o projekcie.

Akademia Wspinania Mazda

Dodane przez:
MateuszK

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj