Nowa strona www.uka.pl

Niniejszym mamy przyjemność zainaugurować nową klubową stronę internetową. Mamy nadzieję, że nowy layout spotka się z Waszym pozytywnym przyjęciem .

Strona ma wiele nowych funkcjonalności począwszy od możliwości komentowania niusów, przez opcję samodzielnego dodawania galerii przez członków Klubu, a skończywszy na samodzielnym dodawaniu niusów przez klubowiczów (na stronie będą się pojawiać po akceptacji administratora). Wszelkie porady oraz informacje będziemy umieszczać na [forum]

Staraliśmy się przenieść jak najwięcej informacji z starej strony, jednakże mamy świadomość, iż być może nie wszystko nam się udało. Dlatego też z nowej strony jest możliwość przejścia na starą i przeszukania niusów oraz forum. Będziemy też się starali na bieżąco aktualizować wszystkie braki. Wiemy też, że mogą pojawić się jakieś niedoróbki lub błędy na stronie – bardzo prosimy o wyrozumiałość i zgłoszenia uwag do administratorów na adres admin@uka.pl.

Jednocześnie lekkiemu „odświeżeniu” poddaliśmy nasze klubowe logo oraz wprowadziliśmy nasze klubowe hasło. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany będą się Wam podobały.

W imieniu Zarządu,

Wernix

Dodane przez:
notonic

komentarzy 25 do “Nowa strona www.uka.pl”

 1. Marek
  04-03-2010 o godz. 01:41, Marek pisze:

  Część

  Dzięki wielkie za uwagi
  Niestety strona postawiona jest pod wordpressem i ma gigantycznego css’a i mało zoptymalizowaną grafikę- musi zajmować. Niestety przy moim łąćzu trudno ocenić prekość.
  .
  Oczywiście na ile będę potrafił to postaram się ją przebudować aby była bardziej funkcjonalna – niestety wymaga to dosyć dużo czasu i umiejętności (których za bardzo nie posiadam).
  .
  Oczywiście szukaliśmy (i nadal szukamy) kogoś do pomocy (kto się na tym zna i chce pomóc) ale wychodziło tak iż zleciliśmy budowę strony komercyjnie.
  .
  [strong]Odnośnie Forum[/strong]: właśnie coś tam mące z pluginami więc…. może się coś krzaczyć. BBpress jest znacznie gorszy od Phorum ale się nie synchronizuje tak jak BB. Np. za cholerę nie wiem dlaczego wywala podstawowe tagi htmla i nie pokazuje photo.
  .
  Z czasem (w ramach nauki) będę ją rewitalizował ale nie zalezy to tylko ode mnie jak będzie wyglądać graficznie.
  .
  Strona składa się z „bloków” które będą odrębnie wyświetlane – np u Agamy pojawiają się zastępcze widgety więc to się jeszcze zmieni. Tam będą newsy dotyczace Agamy. Inaczej wyświetlają się strony statyczne, inaczej posty, Klub,Topo, Teksty, Galerie…. itp.
  .
  Pzdr
  Marek

  P.s. Jakby ktoś chciał poświęcić troche sowjego czasu i oczywiście zna się na wordpressie (php, css,sql), to zapraszam.

 2. Marek
  04-03-2010 o godz. 09:39, Marek pisze:

  Myślę iż układ 3 kolumnowy jest optymalny – na pierwszym planie mozna umieścić dużo informacji.
  Poniżej – 4 kolumny to juz kwestia gustu. Zobaczymy jak to funkcjonuje.

  Panel logowania i szukaj pozwala osobom mniej zorientowanym na szybkie uzyskanie informacji.
  W pasku menu znajdzie się jeszcze pewnie BUKA i na razie jest kilka zapchajdziur (prawdę mówiąc przeniesione z poprzedniaj strony)

  Pozdrawiam
  Marek

 3. bulek
  06-03-2010 o godz. 13:37, bulek pisze:

  Przyjrzalem sie uwaznie stronie i dyskusji na jej temat.
  Najbardziej drazniacy jest uklad strony glownej – trzy kolumny pozwalaja zmiescic duzo informacji ale w obecnej postaci powoduja tylko chec „ucieczki” do miejsca gdzie spokojnie bede mial jeden news/artykuł pod drugim. Zdecydowanie jestem za uproszczeniem głównej stony do głównej kolumny z tekstami (wstępy) i bocznej kolumny pomocniczej (forum, wspieranie, wydarzenia). Obecnie mam po prostu ważenie że poł ekranu trace i trudniej mi się przegląda newsy. Układ czterokolumnowy to już tylko pogrążenie się w zagubieniu.

  Druga sprawa dotyczy grafik. Nowe logo nie jest złe ale na tle starego wypada słabiej. Gorzej jest z grafikami z górnego paska – ta „górska” z napisami sprawia wrażenie jakby coś się źle załadowało. Popieram Cez’a odnośnie tła -dużo nie wnosi a napewno dokłada się do „objętości” strony.

  Moim zdaniem zrobienie nowej strony jest krokiem we wlasciwa strone tylko naprawde warto przylozyc sie do sensownego ulozenia wszystkiego tak zeby uzyskac duza czytelnosc i wygode uzytkowania.

  A odnosnie zmian istotnych grafik to warto chyba zasiegac szerszej opinii/konsultowac propozycje?

  Pozdrawiam,
  kuba

  PS w WP nie jestem szczegolnie obeznany ale troche pojecia o stronach mam (joomla,dokuwiki,podstawy php,html) wiec jak trzeba/mozna w czyms pomoc to sie zglaszam.

 4. jakub radziejowski
  06-03-2010 o godz. 19:06, jakub radziejowski pisze:

  Dzięki za wszelkie uwagi – jak widzicie część rzeczy już się Markowi udało i poprawić i nektóre sugestie też zostały uwzględnione

  Z pewnością przyda nam się webmaster, który się strona zajmować będzie.
  Czy to bulek czy to cezary – zgłoście się proszę bezpośrednio do Marka (marek at uka.pl) w sprawie szczegółów.
  Niestety cżłonkowie zarzadu na webmasterowanie czasu nie mają.

  Co do konsultacji i grafik. Problem w tym, ze na hasło kto zrobi stronę klubowa praktycznie nie było zgłoszeń, a to które było, ciągnęło się tak, ze musieliśmy ze współpracy zrezygnować.
  Dlatego postanowiliśmy zrobić to pól komercyjnie i stąd pewne rzeczy będzie się z pewnością jeszcze poprawiać.

  Natomiast spotkałem się ze sporym (bezpośrednim,a nie przez forum) pozytywnym oddźwiękiem w sprawie nowej strony – zarówno jesli chodzi o logo jak i o wygląd i układ strony. Tak wiec mam nadzieję ze nie jest tak strasznie 🙂

  Osobiście uważam ze ten układ jest fajny. Zależało nam przede wszystkim na rozdzieleniu newsów od wydarzeń i całej reszty. I to sie udało.
  Na pewno jeszcze sporo szczegółów zostanie dopracowanych – ale bez webmastera sie nie obejdzie 🙂 Ktoś chętny?
  Pozdr K

 5. Marek
  06-03-2010 o godz. 21:25, Marek pisze:

  Z 4 kolumn spróbuję zrezygnować ale 3 będą musiały zostać aby na pierwszej stronie (bez przewijania) wyświetlić, i forum, i sponsora, i posta, i szukaj … – niestety spowolnił mnie teraz ten włam na stronę (mam nadzieje iż się nie powtórzy).

  Stronę odchudziłem i waży teraz ok 500 kb przy pierwszym pobraniu.

  Pzdr
  Marek

  P.s. Tło waży 30kb, na grafę możemy ogłosić konkurs.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj