Klubowe Zawody Wigilijne, impreza, Nagrody UKA, konkurs FOTO i aukcja na „Nasze Skały”

Wczoraj rozegrane zostały klubowe przebierane Wigilijne Zawody na ściance Arena Wspinaczkowa Wgórę, połączone z imprezą w Cafe Ścianka. Rozdane zostały też NUKI (Nagrody UKA), ogłoszone wyniki konkursu FOTO, przeprowadzona została aukcja przedmiotów na szczytny cel – „Nasze Skały„.

Przyznam, że po raz kolejny zostałem zaskoczony frekwencją i pomysłami na przebranie. Tylko i wyłącznie zapisanych na listę zawodników było ponad 35. wspinało się na pewno więcej osób, a wszystkich, którzy przewinęli się przez zawody i imprezę było z pewnością ponad 70. Niektóre ze strojów były niezwykle pomysłowe i dopracowane a wśród przebranych wyróżniali się Ewa Heldt przebrana za Krystynę Palmowską i Radek Szybiński przebrany za Martynę Wojciechowską. Byli też Wanda Rutkiewicz, Lynn Hill, Kinga Baranowska, Janek Długosz, Jim Bridwell i Warren Harding. Był fiński bulderowiec o trudnym nazwisku oraz Simone Moro. No cóż, po prostu światowa elita wspinaczy bawiła się na zawodach UKA !

Wśród kobiet zawody wygrała Kasia Jurek (Wandzia) przed Elizą Kubarską (Lynn) i Ewą Heldt (Palmowska). Wśród Panów zwyciężył Michał Dziedzic (Długosz) przed Pawką Fidrykiem (Bridwell) i Radkiem Szybińskim (Martyna). Zwycięzcy otrzymali nagrody, kilka dodatkowych upominków zostało wylosowanych wśród zawodników (w tym dwa karnety na ściankę Areny Wspinaczkowej Wgórę ufundowane przez właściciela ścianki). Zawody zorganizowali i zrealizowali Bartek Jarosiewicz i Michał „Marines” Łodziński, którym serdecznie dziekuję za świetną imprezę

Podczas imprezy wręczono coroczne Nagrody UKA. Tym razem konkurencja, szczególnie w kategorii „sport” była niezwykle mocna i kapituła (Radziejowski, Wierzbowski, Sulej) zdecydowała się ostatecznie wręczyć trzy wyróżnienia i dwie nagrody głowne:

 1. Wyróżnienie w wysokości 200 PLN Michałowi Wojewódzkiemu za stały rozwój umiejętności wspinaczkowych i pomimo młodego wieku, rozliczne sukcesy na zawodach oraz w skałach:
 • zwycięstwo w międzynarodowych Zawodach Spiderkids we Włoszech.
 • zwycięstwo w kategorii generalnej Pucharu UKS w swojej kategorii wiekowej.
 • poprowadzenie drogi Chiński Maharadża (VI.5 RP).

Warto zaznaczyć, iż Michał ma dopiero 13 lat.

2.       Wyróżnienie w wysokości 200 PLN Szymonowi Łodzińskiemu za kolejne podniesienie poprzeczki we wspinaczce sportowej:

 • poprowadzenie drogi Mrtvaski Ples 8b RP i dróg do 7c w stylu OS.
 • zwycięstwo w kategorii generalnej Pucharu Polski Juniorów w prowadzeniu.

3.       Wyróżnienie w wysokości 200 PLN Jakubowi Jodłowskiemu za, jak co rok, wysoki poziom reprezentowany w zawodach rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

 • wicemistrzostwo Polski seniorów w bulderingu.
 • 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski seniorów w bulderingu.

4.       Główną Nagrodę UKA w kategorii „sport” w wysokości 600 PLN: Jakubowi Główce za uniwersalne podejście do wspinaczki sportowej oraz szereg sukcesów zarówno w skałach, jak i na zawodach, zarówno w Polsce jak i zagranicą. W szczególności:

 • poprowadzenie dróg Hop na Gołębniku (VI.6+) oraz O draconian debil (8b+) na Kalymnos – obie w RP (ta druga to do niedawna nominalne 8c!), do tego prowadzenie innych dróg do 8b RP i VI.5+/6 RP w drugiej próbie.
 • najlepszy męski klubowy OS na drodze Fun de chichunne (8a) poparty szeregiem odstrzałów na drogach 7c i 7c+ i flashem na drodze 8a.
 • znakomite starty w zawodach międzynarodowych, a w szczególności 2 miejsce w najbardziej prestiżowej imprezie bulderowej w Czechach – Mejcup w Brnie.
 • udany start w szóstej edycji Pucharze Świata w Boulderingu – Kuba zajął w Sheffield 20 miejsce i osiągnął półfinał, co przed nim udało się tylko dwójce Polaków.

5.       Główną Nagrodę UKA w kategorii „góry” w wysokości 600 PLN: Maciejowi Ciesielskiemu za powtórzenie 22 XI 2010, w zespole z Pawłem Kaczmarczykiem drogi Snotty’s Gully na Dawa Peak (5977m, Nepal rejon Khumbu, masyw Parilapcha), częściowo własnym wariantem. Droga ma wycenę autorską M5+, WI5, ca. 1000m, zespół wycenił linię na WI4+ M4R/W, przeszedł ją w czasie około 11 godzin. Warto dodać, iż z racji na fatalne warunki panujące tej jesieni, jest to najprawdopodobniej jedyna zakończona sukcesem wspinaczka w Nepalu, w tym okresie. Maciej oprócz nagrodzonego przejścia, w roku 2010 ma na swoim koncie szereg znakomitych przejść zarówno w Tatrach, jak i Yosemitach.

Następnie ogłoszono laureatów Konkursu Fotograficznego UKA. Organizator – Marcin Nowogródzki – z pewnością umieści osobną informacje ze zdjęciami, teraz tylko dla porządku informacja o zwycięzcach. W kategorii Krajobraz – Kuba Jodłowski, w kategorii wspinaczkowe – Krzysztof Banasik, w kategorii około wspinaczkowe Karol Kącki. Nagrodzeni otrzymali albumy fotograficzne. Gratulacje!

Last but not least, w czasie wieczornej imprezy przeprowadzona została aukcja rzeczy ofiarowywanych przez Klubowiczów, z której dochód został przeznaczony na szczytny cel jakim są „Nasze Skały„. Zebrano pokaźną kwotę (jeszcze jest liczona , ogłosimy ja niebawem, będzie to około 3 tys 🙂 dzięki wspaniałemu prowadzeni aukcji przez Marka Kalicińskiego i hojnym darczyńcom – Krzyśkowi Goździewiczowi, Maćkowi Ciesielskiemu, Busi Wiśniewskiej, Wawie Zakrzewskiemu, Elizie Kubarskiej, Mateuszowi Mioduszewskiemu, Agacie Sosnowskiej, Markowi Kalicińskiemu i Biszonowi. Wielkie dzięki! Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam….

Generalnie – wieczór pełen atrakcji i zdarzeń. Dziękuję wszystkim za obecność i wspólną imprezę.

Dodane przez:
jakub radziejowski

komentarzy 10 do “Klubowe Zawody Wigilijne, impreza, Nagrody UKA, konkurs FOTO i aukcja na „Nasze Skały””

 1. notonic
  11-12-2010 o godz. 12:22, notonic pisze:

  Było po prostu zaje…fajnie, super frekwencja, super zabawa. Wielkie dzięki dla wszystkich! Niech żałują Ci co nie byli! 🙂

  Wernix

 2. Tlao
  12-12-2010 o godz. 12:17, Tlao pisze:

  Impreza fantastyczna! Bardzo „dopasowana do możliwości zawodników” część boulderowa (nawet ja urobiłem 5 boulderków) i niesamowicie sympatyczna integracja przy piwku. A ile emocji w czasie licytacji! Kwota, która zasili Nasze Skały szokująca, kiedy się weźmie pod uwagę, że to w sumie przecież była kameralna impreza. 🙂

  Wielkie BRAWA dla organizatorów i prowadzących!!

 3. helmik
  13-12-2010 o godz. 16:29, helmik pisze:

  draconian debil?:)

 4. Piotr
  14-12-2010 o godz. 20:25, pep pisze:

  a wręczenie klubowego jaja było?

 5. notonic
  14-12-2010 o godz. 22:25, notonic pisze:

  Cholera, nie było. Może nie było komu dać. Chyba, że możesz się Piotrek pochwalić jakimś ciekawym wyskokiem? :-))))

  M.

 6. jakub radziejowski
  14-12-2010 o godz. 23:34, jakub radziejowski pisze:

  zapomnieliśmy, choć z tego co kojarzę to były kandydatury…
  Tyle ze mi z głowy wyleciało…
  😉

 7. Marek
  15-12-2010 o godz. 15:28, Marek pisze:

  Klubowe jajo można wręczać na Wielkanoc

 8. Piotr
  15-12-2010 o godz. 17:05, pep pisze:

  czyli jeszcze nie wszystko stracone;-)

 9. zgred
  16-12-2010 o godz. 00:35, zgred pisze:

  suuuper!!! jest okazja do kolejnego zebrania klubowego 🙂
  jajo dla autora pomysłu

 10. Marcin Nowogródzki
  16-12-2010 o godz. 13:29, Marcin Nowogródzki pisze:

  Wrzuciłem swoje zdjęcia do galerii z wigilii: http://www.uka.pl/?page_id=62&album=all&gallery=97

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj