Tioman Dragon’s Horns – wspinaczkowa wyprawa do dżungli

W kwietniu 2011 rozpoczyna się kolejna wyprawa, Elizy Kubarskiej i Davida Kaszlikowskiego. Ekipa obrała sobie za cel mało eksplorowaną 400 (500?)-metrową granitową ścianę Dragon Horn’s na tropikalnej wyspie Tioman w Malezji.

Góra, oryginalnie nazywana, Bukit Nenek Simukut, znajduje się w rzadko odwiedzanej części wyspy i jest otoczona gęstą dżunglą. Pierwszym wyzwaniem będzie dotarcie pod ścianę. Kilka dni zajmie wycięcie szlaku przez tropikalną dżunglę.

Przypominamy, że w sierpniu 2010 Eliza i David wytyczyli już jedną nową drogę na wyspie : Sam Sam (6cmax, 300m) Droga została otwarta podczas bardzo krótkiego tygodniowego pobytu, od dołu z użyciem głównie własnej asekuracji.

Tutaj więcej

David :

„Nenek Simukut zainteresował nas z powodu bardzo ciekawej litej skały i niezwykłej „dziewiczości” miejsca, ale i zaskoczył, bo szczerze mówiąc początkowo nie planowaliśmy specjalnych wizyt wspinaczkowych w Malezji. W ostatnich sezonach odwiedziłem sporo tropikalnych miejscówek i niektóre z nich to totalna kicha, więc Tioman był absolutnym zaskoczeniem.

Zjazdy fot. David Kaszlikowski

Gdyby zebrać kilka mocnych zespołów i wytyczyć więcej dróg powstałaby z tego globalna  atrakcja wspinaczkowa w nieco bardziej górskim stylu (w odróżnieniu od bardziej sportowego tajskiego Tonsai). Drogi mają tu około 10 wyciągów, a dotąd wytyczono ich zaledwie 3 wliczając naszą.”

Podczas obecnej wyprawy zespół wysyłał będzie relacje video, niemal prosto ze ściany,

W Internecie będą się pojawiać newsy, zdjęcia najczęściej na :

Facebook – Vertical Vision :: Vivaz Adventure.

oraz na kanale You Tube – Vertical Vision Studio

Mimo że na relaks przy tej wyprawie nie pozostanie zbyt wiele miejsca (malutki team ,duży cel), wyspa Tioman to jak mówią uczestnicy wyprawy „jedyne miejsce na świecie, gdzie możesz wspinać się na poważnej, dużej ścianie, a jeszcze tego samego dnia, nurkować na rafie koralowej.”

 

 

 

 

 

 

Patronem wyprawy jest Polski Związek Alpinizmu.

Głównym partnerem wyprawy jest Sony Ericsson –  Xperia Arc.

Partnerzy sprzętowi : Tendon, Hilti, Marabut, Meindl, Uvex.

Więcej informacji o wyprawie w dziale newsy/blogu na www.DavidKaszlikowski.com

Dodane przez:
jakub radziejowski

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj