Zaproszenie na spotkanie z Yvonem Chouinardem.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na współorganizowane przez SKG wydarzenie – 20 czerwca (poniedziałek) na Uniwersytecie Warszawskim Marek Kamiński i Krzysztof Wielicki poprowadzą spotkanie z jednym z największych według magazynu Fortune przedsiębiorców branży outdoorowej, z zamiłowania alpinistą, surferem i działaczem na rzecz środowiska – Yvonem Chouinardem.

Chouinard przyjeżdża na premierę swojej książki „Dajcie im popływać” oraz filmu inspirowanego jego podróżą „180 stopni na południe”.

  • 17:00 SPOTKANIE NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM: Auditorium Maximum, sala A.Mickiewicza, prowadzenie spotkania: Marek Kamiński i Krzysztof Wielicki. Po spotkaniu konferencja prasowa.
  • 20:00 KINO POD ŻAGLAMI: Premiera filmu „180 stopni na południe”. RIVER CLUB ul. Wybrzeże Gdańskie na wysokości Starówki, 400 m. od mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Bezpłatny pokaz, organizowany na nadwiślańskiej barce RiverClub (400 m od mostu Śląsko-Dąbrowskiego, na wysokości Starówki). Będzie to także doskonała okazja aby zdobyć autograf od Chouinarda i zamienić z nim kilka słów. Film „180 stopni na południe” to niewątpliwie film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagoni i Douga Tompkinsa, twórcy North Face’a w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny; wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują jak godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska. „Uczysz nie tego, co udało ci się osiągnąć, ale w jaki sposób” – mówi właściciel Patagonii, który nawiasem mówiąc na szczyt Corcovado się nie wspiął.

trailer filmu: http://www.youtube.com/user/360stopniORG#p/a/u/0/UbSpUlvTpts

muzyka: http://www.youtube.com/watch?v=IVHxMn8trOk

Dodane przez:
jakub radziejowski

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.