Przebierane Zawody Bulderowe, NUKA AD 2011 i wyniki Konkursu Fotograficznego

 

Coroczną klubową imprezę przedwigilijną mamy już za sobą. Jak co roku, tak i tym razem, impreza odbyła się w konwencji przebieranych zawodów bulderowych. Podobnie jak w ostatnich latach, spotkanie było bardzo udane, przyszło naprawdę dużo osób, a wieczorna kontynuacja, podczas której wręczono nagrody za zawody, ogłoszono zwycięzców w Konkursie Fotograficznym oraz wręczono coroczne Nagrody UKA, dla niektórych przeciagnęła się do białego rana.

 

Pierwsza część imprezy zaczęła się o godzinie 18 na Arenie Wspinaczkowej „Wgórę” i trwała prawie trzy godziny. 10 problemów bulderowych (przygotowanych i ułożonych przez Bartka Jarosiewicza, Michała Łodzińskiego i Stefana Madeja), osobno punktowany trawers, bania, czasówka na bacharze dostarczyły wielu emocji, a zaangażowanie niektórych startujących budziło szczery podziw obserwatorów. Jednak, by skutecznie zapunktować w zawodach, niezbędne było kreatywne przebranie się – jak co roku. Tym razem tematem przbieranych zawodów była nazwa skały lub góry. Czego to nie było… Był kilka Bab, Czarny Kot, Pik Lenina, Gasherbrum IV, Pytajnik, Ze Spadającymi Gwiazdami, Dziurki, Karkonosze, Żabi Koń, Młynarz i Młynarczyk, ze trzy Apteki, Okiennik Wielki, Flaszka, El Capitan, Niebieska Turnia, Maczuga Herkulesa, Świnka i Świnica, Giewont, Słoneczna Turnia, Boniek, Nietoperzowe Skały, Monte Rosa, Marmolada, Lotniki, Turnia Motocyklistów, Psiklatka i wiele, wiele innych. Zarówno inwencja, jak i dopracowanie strojów zasługują na ogromne brawa.

Przebierańcy walczyli dzielnie na problemach, a liczni widzowie dopingowali i pilnowali dzieci. W szczytowym momencie obecnych było dobrze ponad 70 osób, a łącznie, przez całą imprezę, przewinęło sie z pewnością sporo więcej. Zdjęcia, mam nadzieję, już wkrótce dostępne będą w galerii.

Po części sportowej przyszedł czas na część artystyczno-nagrodową, która odbyła się w knajpce na piętrze, także na terenie Areny „Wgórę”.

Zaczęło sie od ogłoszenia wyników Zawodów. I tak, wśród kobiet pierwsza trójka wygladała następujaco:

III miejsce (Marmolada) Agnieszka Cudna, II miejsce (Flaszka) Agnieszka Tyszkiewicz, I miejsce (Baba) Marta Czajkowska. Wśród panów trzecie miejsce zajął Mateusz ‚Żulu’ Mioduszewski (Okiennik Wielki), II miejsce (Młynarz) Paweł Fidryk, a zwyciężył przebrany za Babę 14 letni Piotr Białas. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!.

Po rozstrzygnięciu wyników zawodów, przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców Konkursu Fotograficznego UKA. Konkurs zrealizowany został w 3 kategoriach: wspinaczkowej (tutaj patronem, który zasponsorował nagrody była kolekcja Terrex firmy adidas), krajobrazowej (nagrodami były albumy fotograficzne) i okołowspinaczkowej (nagrodami były także albumy foto). Wyniki Jury ogłosił organizator konkursu Marcin Nowogródzki:

Zdjęcia wspinaczkowe (patron – firma adidas):

I miejsce: Michał Brzeziński za zdjęcie „Stefan Madej na Les Chacals 8b”

II miejsce Wojtek Ryczer za zdjęcie ” Agnieszka Cudna na Niemytych duszach”

III miejsce Marcin Suchar  za zdjęcie „Jesienne klasyki”

Zdjęcia krajobrazowe

I miejsce Marta Czajkowska za zdjęcie „Adrspach”

II miejsce Jakub Thiele-Wieczorek za zdjęcie „Na grani”

III miejsce  Marcin Kłoniecki za zdjęcie „Widok z Gokyo Ri”

Zdjecie okołowspinaczkowe:

I miejsce Dobrochna Comi-Fidryk za zdjęcie „Mistrzowie Piachów”

II miejsce Grzegorz Bajson za zdjęcie „Powrót z buldów”

III miejsce Joanna Kamer z zdjęcie „Przedwspinaczkowy trening duchowy”

Zdjęcia możecie obejrzeć obok.

Następnie przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców corocznej Nagrody UKA im Łukasza Wajsa. Przyznano 5 wyróżnień (Janinie Gmiter, Szymonowi Łodzińskiemu, Stefanowi Madejowi, Rafałowi Burczyńskiemu i Jakubowi Główce) i jedną nagrodę główną (Jakubowi Jodłowskiemu). Pełne wyniki i uzasadnienie znajdziecie tutaj.

Na sam koniec została przeprowadzona tradycyjna, u nas w Klubie, aukcja na rzecz „Naszych Skał”. Jak zwykle barwnie poprowadzili ją Marek Kaliciński i Marcin Wernik. Licytowano prawie wszystko, od uprzęży i spodni wspinaczkowych, przez kultowe koszulki z kultowych miejsc,  stary szpej wyciagnięty ze ściany, książkę CLIMB  Anatolija Burkiejewa z autografem autora, zdjęcia Mirki i Jacka Patrzykontów, korale babci Wiki, po chwyty wspinaczkowe. Pieniądze uzyskane z aukcji oraz zebrane w puszce krążącej po sali (ponad 1500 PLN), zostaną uzupełnione o kwotę przeznaczoną na ten cel przez zarząd UKA i wpłacone na konto „Naszych Skał”

W imieniu swoim i Zarządu UKA  składam wszystkim zwycięzcom i nagrodzonym serdeczne gratulacje, organizatorom i ich pomocnikom, a także aukcyjnym darczyńcom serdeczne podziękowania, a wszystkim obecnym podziękowania jeszcze bardziej serdeczne.

 

Dodane przez:
jakub radziejowski

komentarzy 10 do “Przebierane Zawody Bulderowe, NUKA AD 2011 i wyniki Konkursu Fotograficznego”

 1. krzysiek b
  18-12-2011 o godz. 12:55, krzysiek b pisze:

  Było naprawdę miło zobaczyć tylu klubowiczów na raz. Kuba, świetne podsumowanie imprezy.

  Może w piątek w ramach godzin UKA znowu wpadniemy jakoś gromadniej? Kto wie… Yo!

 2. Bartosz Kurowski
  18-12-2011 o godz. 13:09, Bartosz Kurowski pisze:

  Było przednio, trzeba przyznać. Nie było łatwizny – baldy skłaniały do wybiegnięcia myślami w przód, ku przyszłym treningom (przynajmniej mnie skłaniały, innym się zginało). Jako świeży klubowicz (od tego roku), mogę powiedzieć – tak trzymać: super atmosfera!

 3. Marek
  18-12-2011 o godz. 15:23, Marek pisze:

  Czyli ładowanie przed sobotnim karpiem .
  Ja przychodzę (muszę się zmierzyć z tym czego nie zrobiłem)

  I jeszcze raz wielkie dzięki dla organizatorów.

  Pzdr
  Marek

 4. helmik
  18-12-2011 o godz. 15:34, helmik pisze:

  ja chetnie wpadne w piatek jesli nie bede sam:)

 5. krycha
  19-12-2011 o godz. 10:55, krycha pisze:

  to prawda, impreza fajna i osobiscie musze stwierdzic ze nasza klubowa wigilia to jedna z najfajniejszych imprez – niezawodna, zawsze duzo klubowiczow chetnych do wspolnej zabawy.
  Ja mialam dodatkowa trudnosc – strasznie mi pachniala zagrycha ktora mialam do flaszki 🙂 zreszta chyba nie tylko mi bo pod koniec imprezy zostala tylko polowa kielbachy- ciagle ktos wykradal kawalek z kieszeni szlafroka – glownie Boniek, ktory zakradal sie gdzies z boku i niepostrzezenie wyrywal kawal :)))

  aga

 6. czaka
  19-12-2011 o godz. 11:39, czaka pisze:

  to naprawdę, to jedna z najlepszych imprez!!! przebieranki, wspinanie, konkursy, niezapomniane aukcje i kuuuupa śmiechu, z każdym rokiem coraz fajniej 🙂 A co do zagrychy, to też korzystałam, ale żeby uzupełnić cukry między przestawkami 😉
  marta

 7. notonic
  19-12-2011 o godz. 12:38, notonic pisze:

  Kto ma zdjęcia??? 🙂

 8. Jacek Patrzykont
  19-12-2011 o godz. 16:19, Jacek Patrzykont pisze:

  Proszę „Jaszczurka” o kontakt !!! w celu wykonania gustownego autografu na zdjęciu 🙂
  Dziękuję w imieniu swoim i Mirki udaną aukcję zdjęć.
  Bardzo sympatycznie nam było na imprezie. Szkoda, że mało było starszyzny klubowej.
  J P

 9. Krzysiek Sadlej
  25-12-2011 o godz. 11:32, Krzysiek Sadlej pisze:

  kilka zdjęć: http://www.uka.pl/?page_id=62&gallery=przebierane-zawody-bulderowe

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj