Adam Pustelnik w UKA – 31 stycznia

Tej postaci nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Adam Pustelnik, jeden z najlepszych i najwszechstronniejszych polskich wspinaczy przedstawi nam szereg nietypowych historii zarówno z wielkich ścian, jak i ogródków sportowych. O przejściach m.in. Action Direct 9a, wielowyciągowego Silbergeier 8b+ w Ratikonie czy też Orbayu 8b+/8c w Hiszpanii było głośno, nie tylko w naszym krajowym środowisku. Nie wspominając o wypadku, który zamroził krew w żyłach wszystkich. Już niedługo będziemy mieć okazję poznać wszystkie szczegóły bezpośrednio od Adama.

Serdecznie zapraszamy na pokaz „3 lata, 200% normy, jedna przygoda za dużo… czyli fajnie się wspina, gorzej natomiast spada do ziemi. Szereg nietypowych historii wspinaczkowych”.

31 stycznia, o godzinie 19 w Kawiarni Podróżniczej „Południk Zero”, ul. Wilcza 25 (www.poludnikzero.pl).

Dla przypomnienia krótkie „bio” Adama:

29 lat, absolwent Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, mieszka w Łodzi z narzeczoną i dwoma psami. Wspina się od lat… wielu i robi to na pewno lepiej niż pisze teksty. Zawód: szkolenia do pracy na wysokości, szkolenia i treningi wspinaczkowe, routesetter, prelegent i tłumacz, a jeśli tylko dostanie propozycję to chętnie zatańczy z „gwiazdami”.

Najlepsze osiągnięcie we wspinacze sportowej to „Action Directe”. Pierwsza na świecie droga o trudnościach 9a. Realizuje się również na drogach wielowyciągowych o charakterze sportowym, powtórzenie m.in. Silbergeier 8b+ w Ratikonie w Szwajcarii i opisywanej jako „najtrudniejszy Big Wall na świecie” Orbayu 8b+/c na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii. Wspinał się na wielkich ścianach w dolinie Yosemite, dolinach Ak- Su i Kara- Su w Kirgistanie, w Górach Karakorum w dolinie Charakusia w Pakistanie oraz w Patagonii w rejonie Fitz Roya. Powtarzał już istniejące drogi, jak i prowadził nowe linie na niezdobytych szczytach. Działa również przy organizacji pucharów świata we wspinaczce sportowej w roli szefa układaczy dróg.

Wielokrotnie nominowany do „Jedynki” nagrody środowisk wspinaczkowych – jedynej tego typu nagrody w Polsce. Nagrodzony wspólnie z bratem Pawłem za przejścia w Kirgistanie wyróżnieniem w kategorii alpinizm podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy w roku 2007. Laureat nagrody im. Andrzeja Zawady w roku 2007. Członek Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. Współpracuje z firmami Black Diamond, Five Ten, adidas.

Dodane przez:
notonic

komentarze 3 do “Adam Pustelnik w UKA – 31 stycznia”

 1. ZULU
  01-02-2012 o godz. 16:07, ZULU pisze:

  slajdy były wyśmienite
  kto nie był może sobie pluć w brodę (byle nie na dworze)

 2. notonic
  02-02-2012 o godz. 16:06, notonic pisze:

  Frekwencja była! Takiego ścisku nie pamiętam od czasów pokazów Krzykacza na Srebrnej 🙂

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.