Zaproszenie na Reel Rock Film Tour 2011

Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność zaprosić was na pokaz wszystkich sześciu obrazów wchodzących w skład Reel Rock Film Tour 2011.  Producentów owych filmów chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, ale gwoli jasności przypomnijmy, że ponoszą odpowiedzialność za takie tytułu jak King Lines, The Sharp End, First Ascents czy serii Dosage. A więc umieją i lubią używać kamerę.

16 lutego w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć:

– „Race for the Nose” – dzieje wyścigu po najlepszy czas na El Capitanowskim Nosie oraz zobaczyć czy uda się złamać ostatni rekord tandemowi Dean Potter i Sean Leary

– „Origins: Obe and Ashima” – zmagania z bulderowymi problemu rzędu V12 w wykonaniu drobnej 9-cio latki

– „Project Dawn Wall” – próby poprowadzenia przez Tommiego Caldwella oraz Kevina Jorgesona jednej z najtrudniejszych dróg wielkościanowych na świecie (wyciągi do VI.6+)

– „Sketchy Andy” – szalone akrobacje Andiego Lewisa wyczyniającego salta na slacku i spacerującego bez asekuracji nad rozmaitymi prześcistymi przestrzeniami

– „Ice Revolution” – Willa Gadda wraz Timem Emmettem starania o poprowadzenie najtrudniejszej na świecie drogi lodowej w przewieszonej jaskini

– „The Cold” oraz mocno osobistą historię pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum II w wykonaniu tria Cory Richards, Denis Urubko oraz Simone Moro.

Wszystkie filmy będą wyświetlane wraz z polskimi napisami.

Bilety w cenie 17 złotych do nabycia przed seansem oraz w przedsprzedaży od początku lutego w kasach kina Luna.

Data projekcji: 16 lutego 2012, godzina 18:45.

Więcej informacji: www.cinemaensemble.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ O FILMACH:

Początki: Obe i Ashima (Origins: Obe and Ashima)

Historia 9-letniej dziewczynki z Nowego Jorku, która święci zaskakujące sukcesy w bulderingu. Pod okiem troskliwego trenera – Obe Carriona – człowieka, który niegdyś razem z Chrisem Sharmą znajdował się na wspinaczkowym topie, pokonuje kolejne stopnie wspinaczkowej kariery. Obe zabiera ją do mekki amerykańskiego bulderingu – Hueco Tanks w Teksasie – gdzie dziewczynka, dotychczas trenująca na sztucznych obiektach, będzie miała szansę zmierzyć z naprawdę trudnymi przystawkami. Czy uda jej się przejść przez ten swoisty rytuał przejścia i pokonać problemy o trudnościach dochodzących do V12 ( ~ VI.7+)?

Wyścig na Nosie (Race for the Nose)

Zmagania o ustanowienie najlepszego czasu na legendarnej drodze “the Nose”, biegnącej najbardziej ewidentną formacją El Capitana, to jedna z dziwniejszych konkurencji wspinaczkowych. Przez ostatnie 50 lat wielu utalentowanych wspinaczy dokładało wszelkich starań by pobić osiągnięty poprzedników wynik choćby o kilka minut. Tym razem zobaczymy czy i Deanowi Potterowi i Seanowi Leary’emu uda się poprawić istniejący rekord na tej prawie 1000 metrowej drodze. By tego dokonać będą musieli poruszać się naprawdę szybko. Ich poprzednicy wspięli się bowiem na szczyt El Capitana w ciągu 2 godzin i 37 minut.

Walnięty Andy (Sketchy Andy)

Andy Lewis to dziwny człowiek. Boją się go nawet najbliżsi znajomi, choć wydaje się, że on sam nie zna strachu. Przechadza się bez asekuracji na cienkim na dwa palce slacku rozwieszonym w potężnym kanionie, skacze na spadochronie (który nie zawsze zdąży się otworzyć w odpowiednim momencie) ze zbyt niskiej wysokości albo wykonuje salta i inne dziwaczne akrobacje podczas treningów w parku. Czy i tym razem uda mu się podołać wszystkim ryzykownym próbom, na które narazi swoje ciało i pozostać przy życiu?

Lodowa rewolucja (Ice Revolution)

Dwóch weteranów wspinaczki lodowej – Will Gadd oraz Tim Emmett – chce zrealizować swoje marzenie o poprowadzeniu najtrudniejszej na świecie drogi lodowej. Będzie wiodła po kruchym lodzie oblepiającym przewieszone ściany jaskini znajdującej się za wodospadem Helmckena w Brytyjskiej Kolumbii. Czy uda im się pokonać ponad 150 metrową drogę?

Projekt Ściana Brzasku (Project Dawn Wall)

El Capitan w Yosemitach to formacja słynąca z bardzo trudnych dróg klasycznych i hakowych. To również mekka amerykańskiej wspinaczki wielkościanowej. Tommy Caldwell, znający tę górę jak własną kieszeń wraz z Kevinem Jorgesonem kilka lat temu podjęli się poprowadzenia najtrudniejszej klasycznej drogi na szczyt. Dotychczas udało im się wykonać wszystkie ruchy i pokonać wszystkie wymagające miejsca, ale nie mieli jeszcze złożyć ich w całość i okazji przejść całej drogi, od dołu do góry. Wraz z nadejściem wiosny podejmują tę próbę. Czy uda im się pokonać klasycznie ponad 1000 metrową ścianę, na której trudność licznych wyciągów dochodzi do poziomu VI.6?

Chłód (Cold)

W ciągu ostatnich 26 lat 16 wypraw bezskutecznie próbowało zdobyć jakikolwiek pakistański ośmiotysięcznik w zimie. W lutym 2011 Simone Moro, Denis Urubko i Corey Richards, mimo dochodzących do -50*C mrozów oraz potężnej lawiny, weszli na szczyt Gasherbrum II stając się tym samym pierwszymi ludźmi, którym udało się zrealizować to nieziemskie marzenie wielu alpinistów.  Dodatkowo Richards zdołał uchwycić zarówno blaski jak i cienie tej przygody, w swoim surowym i poruszającym, pierwszo-osobowym dokumencie o współczesnym super-alpinizmie.

Dodane przez:
jakub radziejowski

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.