Primaaprilisowy żart „Wyprawa weryfikacyjna – znamy już jej skład”

Jak podaje Komisja Wypraw Wysokogórskich PZA powołano wreszcie skład wyprawy weryfikacyjnej, która pojedzie na Grenlandię w lipcu 2012 roku i wspinać się będzie drogą Golden Lunacy, wokół której kręciła się uwaga polskiego środowiska w ostatnich 10 miesiącach. I tu niespodzianka. Dzięki temu, że cała sprawa odbiła się szerokim echem po świecie, oraz dzięki doskonałym relacjom niektórych polskich alpinistów udało się Komisji stworzyć i sfinansować prawdziwy Dream Team. A więc: potwierdzili swój udział w wyprawie między innymi Nico Favresse, David Lama oraz darzący ogromnym sentymentem polskich alpinistów Alex Honnold. Podobno udział młodziutkiego Adama Ondry wisi na włosku. KWW PZA negocjuje z Ministerstwem Sportu stawki, której zażyczył sobie młody Czech. Podobno jako jedyny z całej czwórki Ondra czuje tez opór przed wodą.Przyznać trzeba, ze taki skład gwarantuje obiektywne podejście do tematu.

Tu nawiasem mówiąc trzeba ujawnić, iż jak to przekazał nam nieoficjalnie członek Zarządu PZA – szef KWW PZA, Piotr Xięski planował bardziej polski skład wyprawy, nazwijmy go dwustronnym. Niestety jednak ani Piotr Korczak, ani Marek Kaliciński nie zgodzili się na wspólny wyjazd. Podobno obaj nie chcieli mieć nic wspólnego z kajakami. Dodatkowo Korczak odmówił współpracy z członkiem UKA, Kaliciński z kolei odmówił temu pierwszemu zabrania wiertarki celem obicia nieasekurowalnych rys oraz cementu do podklejenia ewentualnej kruszyzny.

Za to dobra wiadomość jest taka, iż nad logistyką działań międzynarodowego zespołu weryfikującego i nad spisaniem obiektywnego raportu, który powstanie na podstawie uwag alpinistów czuwać będzie na wyspie Pam – Artur Paszczak, a kwestiami topograficznymi zajmie się Grzegorz Głazek. Jest to informacja pewna na 90%. Jak nieoficjalnie powiedział nam ten sam członek zarządu PZA – mimo usilnych starań Artura, Grzegorz dał sobie trzy dni na podjęcie decyzji.

Takiej gratki nie mogły rzecz jasna odpuścić media. Ta informacja nie jest jeszcze oficjalna, ale od kolegów z KWW dowiedzieliśmy się, iż portal wspinanie.pl ma podpisaną wstępną umowę na publikację literackiej relacji z wyjazdu międzynarodowego Dream Teamu na Grenlandię autorstwa Joanny Onoszko.

Dodane przez:
notonic

komentarze 2 do “Primaaprilisowy żart „Wyprawa weryfikacyjna – znamy już jej skład””

 1. Marek
  01-04-2012 o godz. 09:43, Marek pisze:

  Myślę iż Alex Honnold jest najbardziej odpowiednią osobą aby mógł potwierdzić, iż da się przebiec dół drogi bez asekuracji i to z palcem w …

  Pzdr
  Marek

 2. szafran
  03-04-2012 o godz. 10:38, szafran pisze:

  Fragment o tym jakoby Korczak nie chciał mieć nic wspólnego z kajakami i dlatego nie jedzie był za..sty 😉

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj