Kilka mocnych sportowych akcentów już na początek sezonu!

Michał Wojewódzki Mistrzem Polski w konkurencji Na Czas, Filip Chrapowicki drugi w Pucharze Polski w Boulderingu, Kuba Główka robi 6.5 OS’em, życiówki na 8b/+ i 8b w Ospie, Marta Czajkowska szybko prowadzi 6.4+/5 a Stefan Madej i Maciek Bukowski pokonują kilka „sześćpiątek” w ekspresowym tempie…

28 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Na Czas. W grupie juniorów młodszych tytuł Mistrza Polski wywalczył Michał Wojewódzki. Chwilę później Michał pojechał do Andaluzji gdzie udało mu się zrobić Chamana – 8a RP. W tym samym stylu padła Antonina 7c, a do tego 7b+ A-sombrao OS’em.

12 maja w Tarnowie po raz pierwszy w tym roku odbył się Puchar Polski juniorów w Boulderingu. Filip Chrapowicki (UKA Agama) wywalczył drugie miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych!

 

Po długim weekendzie majowym do Ospu wybrali się Rafał Pawiński i Michał „Marines” Łodziński. Podczas wyjazdu obaj poprawili swoje życiowe RP. Rafałowi udało się zrobić Marionetę 8b/b+, a Marines pokonał Mrtvaski Ples 8b. Do tego obaj dorzucili Cio Bejbe za 8a RP.

W ostatni weekend podkrakowskie skały odwiedził Kuba Główka. Udało mu się pokonać Murarza 4 VI.5 OS’em!  Warto zaznaczyć, że przejścia dróg w tym stopniu na Jurze należą do rzadkości.

Również na Jurze – tym razem północnej, w czasie ostatniego weekendu wspinała się Marta Czajkowska, której udało się przejść Porozmawiajmy o kobietach VI.4+/5 RP.

W bardzo szybkim tempie ze stopniem VI.5 (i trochę więcej) radzą sobie Maciek Bukowski i Stefan Madej.

Maciek w ostatnim czasie zaliczył udanego Flasha na Władcy Pierścieni VI.5 (Okiennik Wielki). Do tego w stylu RP zrobił Gorączkę sobotniej mocy VI.5+ na Popielarce oraz Prostowanie lekcji pokory i Tytanowe implanty – obydwie drogi za VI.5/+ w Rzędkach.

Stefan Madej rozprawił się z Dewastatorem Ghetta VI.5+ w Rzędkach, a w Podzamczu w drugich próbach zaliczył Origami i Krew i Honor –  obie VI.5.

Na Dużej Cimie wspinał się Kuba Radziejowski, który pokonał Pałac Kultury VI.3+ DDS. Droga padła w stylu RP a przeloty osadzane były podczas prowadzenia.

 

Wielkie brawa i czekam na ciąg dalszy wieści!

 

 

Dodane przez:
Bartek J

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj