Szybko na Trzech Cimach

Na początku lipca razem z Kubą Radziejowskim zabawiliśmy przez kilka intensywnych dni w Dolomitach. Cel był tylko jeden: wycisnąć pogodę i swoje siły jak cytrynę! Czyli zmierzyć się z naturą.

Dzień po przyjeździe lekko nieogarnięci wbijamy się w płn. Cimy Ovest. Obieramy kurs na piękną drogę Cassina VIII. Piękna to ona jest na pewno po ukończeniu i na papierze. Prawie przez całą jej długość nie miałem nawet ochoty myśleć czy mi się podoba czy nie, gdyż po prostu nie mogłem wyjść z podziwu. Podziwiałem wizjonerstwo Cassina, który ze swoimi haczykami rzucił się na tę ścianę by na czuja wyszukać najsłabszą linię na ścianie. Obłęd. Ale my też mamy naszą misję! Byle klasycznie! I w tym stylu ciągniemy do szczytu. Ostatnie trzy wyciągi są i piękne i w słońcu…i wyrzucają nas na sam wierzchołek.

Prognoza się na nas krzywi i coś mówi o deszczu. Eee to szybki restowy wspin na Punta Frida. Droga wspomnień VII+. Króciutka dróżka z obitymi stanowiskami i spitami w trudnościach. Dajemy sobie radę.

Później był chyba deszcz-rest-deszcz-rest albo jakoś tak. Ale do rzeczy przechodząc prostą drogą: W niedzielę stajemy pod celem głównym. Nogi mi się uginają jak staję pod ścianą. Mam wrażenie, że dopóki nie zrzucę tego przewieszającego się urwiska z moich pleców to nici z naszych planów. Zaczynam się wspinać dosyć nieśmiało. Takie piękne to jest i proste. Dwójki, trójki i półeczki. Krzyż, noga w plecki i znowu do półeczki. O kurka siwa jak wysoko, ale napieramy. Magia wielkiej ściany działa i udaje się; czuję, że już nie muszę jej dźwigać na mych barkach. Spoczywa ujarzmiona, a my czując wewnętrzny spokój i mając „TO” przekonanie pokonujemy ją!

wespół:

Krzysiek Banasik i Jakub Radziejowski

Cassin VIII, Cima Ovest (OS)

Via dei Ricordi VII+, Punta Frida(OS)

Hasse-Brandler VIII+, Cima Grande (styl flash – zmiana prowadzenia, całe trudności OS)

Dodane przez:
krzysiek b

komentarze 4 do “Szybko na Trzech Cimach”

 1. Majki
  23-07-2012 o godz. 10:54, Michal pisze:

  Ładnie :-)! Gratki!

 2. RyBu
  23-07-2012 o godz. 20:52, RyBu pisze:

  Gratulacje, milo sie czyta takie relacje
  Rysiek

 3. vlad
  31-07-2012 o godz. 11:59, vlad pisze:

  Konkret! pogoda wyciśnięta, gratki

 4. ZULU
  31-07-2012 o godz. 12:23, ZULU pisze:

  dobry vykon nasich horolezcov
  gratulacje

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj