Dobre wieści ze skał i Pucharu Polski

Nasi zawodnicy zaliczyli ostatnio udany start w Boulderowym Pucharze Polski, a ich łupem od Jury przez Tarn po Rodellar padają 8c RP i 8a+ OS, kobiety robią 6.4+ i 7b OS.

Pod koniec sierpnia Kuba Główka (Adidas Outdoor) odwiedził Magic Wood gdzie udało mu się przejść Neverending Story II 8A, a także Minisex – 7C Flashem! Do tego podczas krótkiego wypadu do Fontainebleau (przy okazji MŚ) zrobił Tristesse 7C.

Na dłuższym tripie w Tarnie i Rodellar była Agnieszka Cudna-Ryczer. We Francji udało jej się przejść OS’em: 7b Tuff gong i 7b Omar m’a tuer (Flashem). W Rodellar do wykazu dorzuciła: Aquest any si 7b+ RP i El sici 7b+ RP.

Na naszej Jurze intensywnie działa Ania Thiele – Wieczorek. W stylu OS udało jej się zrobić Dead Fox’a 6.3. A w szybkim RP Ania „wyczyściła” Turnię nad Szańcem robiąc Donna querpia 6.4+ (w drugiej próbie) , Ksantypa 6.4/+ i Żywoty sławnych mężów…6.4/+

Na Jurze wspinał się ostatnio także Michał „Marines” Łodziński (Adidas Outdoor, Gorilla). Jego łupem padło kilka 6.5: Grek Korba , Pała Kardynała, Onyks i Porozmawiajmy o kobietach 6.4+/5.

Jacek Wacławczyk (Adidas Outdoor) po „rekreacji” w Norwegii (wspinanie do 7c) wrócił na Jurę i zrobił na Diabelskich Mostach Messer 6.5/+ i Pałę Kardynała 6.5.

 

Bardzo udany wyjazd do Rodellar zaliczyła klubowa młodzież.

Szymon Łodziński (Arena Wgórę, Adidas Outdoor, Red Chilli, Edelweiss) zrobił OS’em 8a+ Las dos golondrinas de la piscinieta i w stylu RP Pata Negra 8c. Do tego dorzucił 2x 8a OS – Colliseum i Gracias Fina. 8a+ OS. a w stylu RP  Geminis 8b+, Botanics i Philip Cuisiniere za 8b/+

Maciek Bukowski (Arena Wgórę, Adidas Outdoor, Red Chilli, Edelweiss, Agama) zrobił Philipe Cuisiniere 8b/+ i 2x 8a Les cadres regeneren i Pieds nus sur la terre sacree.

Michał Wojewódzki (Adidas Outdoor, Agama) zrobił Brunisatore 8a RP.

Warto dodać, że Maciek i Michał trenują pod okiem Gosi Kusztelak, a Szymon przed wyjazdem zrealizował plan napisany przez Marinesa.

 

Tydzień temu w Zakopanem odbyły się zawody rangi Pucharu Polski w Boulderingu. Czwórce naszych zawodników udało się awansować do finału i powalczyć. Piąte miejsce wśród pań zajęła Marta Czajkowska (Adidas Outdoor). W konkurencji mężczyzn drugi był Kuba Główka (Adidas Outdoor), trzeci Kuba Jodłowski (Volvo, Columbia) a piąte miejsce zajął Bartek Jarosiewicz (Adidas Outdoor).

Czekamy na kolejne informacje – sezon jeszcze trwa…

Dodane przez:
Bartek J

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj