Od Prezesa

Autor: Jacek Czabański

Korzystając z łam czwartego już numeru BUKI pragnę podsumować mijający rok. Przede wszystkim, uważam że był bardzo udany: zarówno aktywność Klubowiczów w skałkach, jak i w górach była zdecydowanie wyższa niż w roku 2000. Do szczególnie udanych należał obóz w Tatrach słowackich, przez który przewinęło się ponad 20 osób, a wykaz przejść będący plonem tego zgrupowania jest imponujący. Również przejścia w innych górach – Alpach, Dolomitach, Yosemitach oraz w Tien-Szan były znakomite i kapituła nagrody im. Łukasza Wajsa miała bez porównania trudniejszą decyzję niż w roku poprzednim. Wybór był trudny, gdyż żeby zachować finansowy wymiar nagrody, laureatów nie mogło być więcej niż dwóch (ostatecznie nagroda została przyznana Markowi Kalicińskiemu i Jakubowi Radziejowskiemu). Pamiętajmy jednak, że pod koniec 2002 roku Nagroda zostanie przyznana znowu.
Klub poczynił sporo kroków w stronę wzmocnienia wizerunku na zewnątrz – do użytku weszło opracowane przez Janka Mioduszewskiego logo Klubu, pojawiły się nowe legitymacje. Zostały również przez Milo uszyte koszulki klubowe, zawierające grafikę zaprojektowaną przez Basię Kotarbę, rozdawane gratis wszystkim aktywnym członkom Klubu. Dysponujemy obecnie również naszywkami na ubrania i solidnymi naklejkami. Szczególnie warto podkreślić współpracę z firmą „Zerwa” Marcina Malki, która oferuje znakomite ubrania polarowe, a Klubowicze mają dodatkową 20% zniżkę, fundowaną przez Klub. Na sezon wiosenny przewidujemy opracowanie razem z Marcinem serii koszulek bawełnianych.
W 2001 roku odbyło się również wiele pokazów slajdów w siedzibie Klubu na Srebrnej 16: wypraw członków Klubu oraz pokazów zaproszonych gości. Apeluje w tym miejscu do wszystkich, którzy chcieliby przedstawić rejony wspinaczkowe lub swoje wyprawy o zgłaszanie się do Zarządu – będziemy organizować kolejne spotkania, zwłaszcza że cieszą się one dużym powodzeniem. Przypominam w tym miejscu, że Klub dysponuje biblioteczką czasopism górskich, przewodników oraz literatury górskiej.
Na koniec przypominam, że w najbliższym czasie (luty / marzec) zostanie przeprowadzone Walne Zgromadzenie, ma którym zostanie przedstawione sprawozdanie Zarządu za rok 2001 oraz zostaną przeprowadzone wybory Prezesa i Zarządu Klubu. Stosowne zawiadomienia i materiały zostaną rozesłane do wszystkich z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pozdrawiam wszystkich

Jeżeli nie dostajesz jeszcze informacji e-mailem, zapisz się na listę: wyślij e-maila na adres uka@uka.pl

Dodane przez:
notonic

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.Chronologicznie

Szukaj