Zawody Oppenheima

Autor: Małgorzata Czeczott

gogo5 kwietnia 2003 r. SN PTT zorganizowała po raz czwarty zawody im. Józefa Oppenheima. Po raz drugi były to zawody pucharowe. Bazą zawodów było schronisko na Polanie Chochołowskiej. Nie planowałam startu w tych zawodach. Pojechaliśmy do Zakopanego, żeby wykorzystać powrót zimy i pojeździć na nartach. Wybierali się tam jednak znajomi i namówili mnie do startu, za co jestem im wdzięczna.
Zawody rozpoczęły się o 10 rano przed schroniskiem. Trasa prowadziła przez Grzesia na Rakoń, potem był zjazd do dol. Wyżniej Chochołowskiej, powrót na Rakoń, znów zjazd do doliny – tym razem na sam dół do drogi. Drogą zjazd do wylotu dol. Starorobociańskiej, podbieg Starą Robotą do końca lasu i powrót do schroniska.
Całość trasy zajęła mi 2h43min.57sek. Był to najlepszy czas w mojej kategorii. Startowałam w barwach UKA, więc nasz Klub zaistniał w zawodach pucharowych… niestety były to pierwsze zawody tego typu w których brałam udział, a do końca sezonu został już tylko Memoriał Piotra Malinowskiego w maju, nie będę więc klasyfikowana w Pucharze Polski, bo musiałabym startować w przynajmniej trzech zawodach. Ale w przyszłym roku – kto wie?
Na zakończenie organizatorzy przygotowali kolację dla wszystkich zawodników, podano wino, grała góralska kapela…w każdym razie powrót nocą do Zakopanego był bardzo przyjemny.
Pełne wyniki zawodów są na stronie PZA w dziale narciarstwo.

Dodane przez:
notonic

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.Chronologicznie

Szukaj