Likwidacja Chatki

Autor: Jacek Czabański

Chatka na Włosiennicy będzie zlikwidowana!
Dzieje się to niestety przy obojętności Polskiego Związku Alpinizmu, który w żaden sposób nie usiłował wywrzeć presji na TPN dla zmiany tej decyzji, bądź wywalczenia czegokolwiek w zamian.

Wasz delegat na Zjazd PZA (20 września) złożył formalny wniosek do Zarządu o informacje w sprawie likwidacji Chatki. Zarząd PZA w osobie Macieja Pawlikowskiego powiedział, że „nie jest prawdą, że Chatka – jak głoszą plotki – jest właśnie likwidowana. Z tego co wiadomo to będzie stała do 30 września br.” Poinformował nas również, że PZA posiada już bazę zimową w postaci Betlejemki i że on sam co najmniej „trzy razy podchodził do Moka z Betlejemki” i uważa to za bardzo dobry trening.

Generalnie, likwidacja Chatki jest przesądzona.

W związku z powyższym kol. Marcin Stępniak skierował poniższy list do władz PZA:

„W związku z pojawiającymi sie nieoficjalnymi [już oficjalnymi niestety – JC], ale firmowanymi m.in. nazwiskami prezesów dwóch warszawskich klubow (KWW i UKA) informacjami na temat planowanej likwidacji „Chatki” na Włosienicy zwracam sie z prośbą o odpowiedź na poniższe pytania:

– Od kiedy Zarząd PZA (a przynajmniej jego część) wiedział o planowanej rozbiórce Chatki i dlaczego nie podał tej informacji do wiadomości zainteresowanych osób (a wręcz „świadomie wprowadza w błąd” przez informacje na stronie www że „Chatka na Włosienicy czynna będzie od 15 grudnia 2003 r. do 15 kwietnia 2004 r.”?

– Co Zarząd PZA zrobił dla ratowania Chatki i/lub czy próbował wynegocjować z TPN ewentualną inną lokalizację dla zimowej bazy wspinaczkowej PZA w rejonie Morskiego Oka? Jeśli tak, to jakie padły w wyżej wymienionej sprawie ustalenia z TPN?

– Kto reprezentował związek w negocjacjach z TPN?

Jako, że sprawa jest pilna liczę na pilną odpowiedź na nurtujace mnie pytania. Uważam, że nawet „szeregowym” członkom związku należy się w tej sprawie pełna informacja.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Marcin Stępniak”

Ja również przyłączam się do pytań Marcina i mam nadzieję, że władze PZA raczą odpowiedź na te kilka pytań w bulwersującej sprawie”.

Jeśli chcesz, poprzyj nasz apel i wyślij e-mail na uka@uka.pl

Apel poparli:

 • Jakub Radziejowski
 • W pełni popieram apel wystosowany na Waszej stronie. Uważam, że osoby winne rażącego naruszenia dóbr związku i jego członków poprzez zaniedbania i matactwa w sprawie likwidacji „Chatki” na Włosienicy i planowanej – jak wiadomo – likwidacji innych obiektów (taboriska) poiwinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności wobec środowiska i zaprzestać pełnienia roli oficjalnych przedstawicieli PZA.
  Z taternickim pozdrowieniem: Jacek „Organista” Rządkowski.
 • Przyłączam się do poparcia w sprawie Chatki… CO MOGĘ ZROBIĆ? Paweł Korzeniowski (Pabu), Krakowski Klub Alpinistyczny, www.kka.prv.pl
 • Popieram: Marcin KOLARZ Kantecki
 • Popieram: Adam Jaroszewicz
 • Popieram: Mariusz Egert, Łódzki Klub Wysokogórski
 • Popieram: Grzegorz Mikowski
 • Popieram: Kacper T. Gradoń
 • Popieram: Maciek Tertelis
 • Popieram w imieniu szeroko rozumianej „chatki climbing team”
  Maciek Ciesielski
  Adas „Siwy” Pieprzycki
  Robert „Roko” Rokowski
  Marcin Szczotka
  Pawel Kopta
  popieram w imieniu wspinaczy z Nowego Targu Tadek Grzegorzewski

Dodane przez:
notonic

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.Chronologicznie

Szukaj