TRAFO 2

W ostatnią sobotę w Katowicach odbyły się największe i najmocniej obsadzone zawody boulderowe w Polsce.

W Centrum Transformator wystartowało ok. 60 kobiet i ponad 270 facetów, w tym ścisła polska czołówka. „Nasi” jak zwykle nie zawiedli i kilka osób z klubu znalazło się w finałach. Startujący musieli wykazać się nie tylko mocą, ale także wytrzymałością. Finały rozgrywane były według nowej formuły „trafo2” czyli do pokonania były 3 bardzo długie przystawki, a każdy zawodnik musiał się wstawić w każdą z nich 4 razy! O miejscu decydowała bowiem nie najlepsza próba, ale suma punktów z 3 najlepszych prób na każdej przystawce…

Bardzo dobre piąte miejsce zajęła Marta Czajkowska, a Kasia Jurek uplasowała się tuż poza finałem na siódmym miejscu.

Wśród panów najwyżej uplasował się Kuba Jodłowski kończąc rywalizację niestety poza podium, na miejscu czwartym. W finale startowali jeszcze Kuba Główka i Kuba Ziółkowski. Zajęli miejsca odpowiednio szóste i siódme.
Tuż poza finałem na miejscu dziesiątym znalazł się Romek Główka, a trochę dalej w „okolicach” pierwszej dwudziestki wylądowali Bartek Jarosiewicz i Jacek Wacławczyk.