Akcja Zima 2019

Z przyjemnością ogłaszamy nasze klubowe działania na zimę! Organizujemy następne wydarzenia: 
 
1. Skitury
 
Ogólnie mamy zarezerwowane dwa terminy i w obydwu chcemy działać w dwóch grupach: początkująca i zaawansowana. W ramach obydwu grup wymagane jest posiadanie sprzętu skiturowego (buty skiturowe, narty skiturowe + foki, kijki, kask) oraz ABC lawinowego (detektor 3 antenowy, sonda, łopata). Opcjonalnie grupa zaawansowana może potrzebować w zależności od warunków raki/harszle. Możemy ogarnąć wypożyczenie sprzętu w cenach:75 PLN/dzień za komplet skiturowy, 40 PLN/dzień ABC, kask skiturowy 20 PLN/dzień, raki potrzebne zaawansowanym w zależności od warunków 20 PLN/dzień. Ale konieczne będzie uwzględnienie tego w terminie dojazdu na miejsce. 
 
24-25 stycznia
 
Obydwie grupy śpią w Zakopanym – nocleg ogarniemy jak będziemy wiedzieć ilu jest chętnych. Grupa zaawansowana działa w zależności od warunków na Słowacji, grupa początkująca w Tatrach Zachodnich lub Wysokich. 
 
Koszty to 200-250 (cena uzależniona od ilości chętnych) za instruktora plus koszty noclegu. 
 
13-15 marca 
 
I tak działamy w dwóch niezależnych grupach: 
 
Grupa początkująca – mamy zarezerwowane 2 noclegi w Schronisku w Dolinie Chochołowskiej (z piątku na sobotę i soboty na niedzielę) i stamtąd działamy. Podejście do schroniska jest łatwe więc nawet w konieczności wypożyczenia sprzętu i odebrania go w piątek po południu/wieczorem bez problemu dotrzecie do schroniska. 
 
Koszty to 200-250 (cena uzależniona od ilości chętnych) za instruktora plus 140 PLN za dwa noclegi w schronisku. 
 
Grupa zaawansowana – działamy na Słowacji. Nocleg z piątku na sobotę ogarniemy w Zakopanem jak będziemy wiedzieli ilu jest chętnych, w sobotę rano jedziemy na Słowację i mamy zarezerwowany nocleg z soboty na niedzielę w Chacie Terrego na Słowacji. 
 
Koszty to 200-250 PLN (cena uzależniona od ilości chętnych) za instruktora plus 1 nocleg z piątku na sobotę w Zakopanem (ogarniemy jak będziemy wiedzieli ilu jest chętnych)  i 23 EUR za nocleg w Chacie Terrego. 
 
Instruktorami będą Monika Strojny i Kuba Hornowski lub Bartek Gąsienica-Józkowy. 
 
2. Kurs wspinania w lodzie – 8-9 lutego 
 
Instruktorem będzie tak jak rok temu Kuba Radziejowski (+ może ktoś inny jak zbierze się druga grupa). Maksymalna ilość osób w grupie to 4 osoby. Każdy musi posiadać kask, uprząż i sprzęt osobisty (przyrząd asekuracyjny i karabinek) oraz buty z opcją założenia raków do wspinania w lodzie, same raki i czekany wspinaczkowe. W przypadku kiedy ktoś będzie chciał wziąć udział ale nie będzie posiadał sprzętu niech da znać a znajdziemy rozwiązanie. 
 
Koszty to 500 PLN/osoby (przy pełnej grupie, może się zmienić w przypadku niepełnej grupy) za kurs plus koszty noclegu (ogarniemy wspólnie jak zbierze się grupa). 
 
3. Kurs lawinowy 28.02-01.03
 
Jak rok temu kurs będzie prowadzony przez Naczelnika TOPR Jana Krzysztofa. Maksymalna ilość osób w grupie to 12 osób. 
 
Każdy uczestnik musi posiadać ABC  lawinowe (detektor 3 antenowy, sondę i łopatę). Jest opcja wypożyczenia na kurs w cenie 80 PLN za dwa dni. 
 
Cena kursu to 200 PLN/osoby (przy pełnej grupie, może się zmienić przy niepełnej grupie) plus koszt noclegu (ogarniemy wspólnie jak będziemy wiedzieli ilu jest chętnych) plus ew. wypożyczenia ABC lawinowego.
 
4. Kurs turystyki zimowej – 6-8 marca (3 dni)
 
Instruktorem będzie Piotr Bucki. Maksymalna liczba osób w grupie to 6 osób. Mamy zarezerwowane 3 noclegi (od czwartku wieczorem do niedzieli) w Betlejemce.  
 
Każdy uczestnik musi posiadać lawinowe ABC, kask, raki i czekan turystyczny.  W przypadku kiedy ktoś będzie chciał wziąć udział ale nie będzie posiadał sprzętu niech da znać a znajdziemy rozwiązanie. 
 
 
Koszt kursu to 700 PLN/osoby (przy pełnej grupie, może się zmienić przy niepełnej grupie) plus koszty noclegów (ogarniemy wspólnie jak zbierze się grupa). 
 
***
 
Wszystkich chętnych proszę o wpisywanie się w formularzu tutaj (w odpowiedniej zakładce):