Nagrody UKA im. Łukasza Wajsa AD 2011

NAGRODA

Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego im. Łukasza Wajsa

za najlepsze osiągnięcia AD 2011 

            Kapituła Nagrody, obradująca w składzie: Jakub Radziejowski, Karol Sulej i Marek Wierzbowski, jednomyślnie postanowiła przyznać jedną nagrodę główną i pięć wyróżnień: 

1. Wyróżnienie w wysokości 200 PLN – Szymonowi Łodzińskiemu za bardzo dobre wyniki w skałach, na licznych zawodach oraz zdobycie tytułu Mistrza Polski Młodzieżowców w prowadzeniu.

 

2. Wyróżnienie w wysokości 200 PLN – Stefanowi Madejowi za „najbardziej równy” sezon skałkowy wśród członków Klubu oraz za wyraźne podniesienie poziomu w stosunku do roku poprzedniego.  W szczególności za:

  • Liczne przejścia dróg sportowych RP od VI.5+ w górę, w tym drogi VI.6 i 8b
  • Przejście Potęgi Trójkątów na Cimach (VI.6+) RP
  • Przejście drogi Drwal Anonim we flashu (VI.5)

 

3. Wyróżnienie w wysokości 200 PLN – Janinie Gmiter, w uznaniu sukcesów zarówno w skałach, jak i w zawodach rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W szczególności:

  • Zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Kobiet w prowadzeniu
  • Poprowadzenie dwóch dróg o trudnościach 8a+ RP: Sierra de Guarras i Kings of Metal

 

4. Wyróżnienie w wysokości 200 PLN Jakubowi Główce, za zdobycie Wicemistrzostwa Polski Mężczyzn w bulderingu

5. Wyróżnienie w wysokości 200 PLN – Rafałowi Burczyńskiemu, za bardzo udany sezon alpejski, a w szczególności za przejście Filara Freney na Mont Blanc.

6. Nagrodę Główną w wysokości 600 PLN – koledze Jakubowi Jodłowskiemu w uznaniu znakomitych startów w zawodach rangi PP i MP, w szczególności za zdobycie Pucharu Polski w bulderingu oraz za doskonałe przejścia skalne ukoronowane poprowadzeniem pierwszego 8c RP: Welcome to Tijuana