Wielkanocno-majówkowe sukcesy klubowe

Dłuższa przerwa za nami -najbardziej ambitni mogli wyciągnąć ponad dwa tygodnie wolnego, pora wracać do normalnych zajęć. Pora na małe podsumowanie tego co się działo w -tak na prawdę całej europie, a jest co podsumować bo padły np. 8b+ RP i 8a OS oraz 7C boulderowe! 

Aga na Preobrazba fot. W. Ryczer
Aga na Preobrazba fot. W. Ryczer

 

Najwięcej miejsc w tym czasie odwiedził Jacek Wacławczyk meldując się w Ospie gdzie odhaczył w stylu RP Tekila 8a oraz Uzivancija 8a, oraz zaliczył wyjazd do Francji, gdzie jak sam mówi wspinał się głównie on-sightem do 7c.

Dziewczyny też nie próżnowały! Marta Czajkowska zrobiła 7c L’assiette 7+ w  St. Leger oraz 7b Fleshem Delirium tremens  w Ospie.

Agnieszka Cudna-Ryczer podniosła swoją “westową” życiówkę przechodząc Preobrazaba 7c+. W tym łańcuchu zameldował się również Wojtek Ryczer

Jurajski mocarz- Stefan Madej (AlpinSklep.pl, Makak, Marmot) wybrał Sardynię gdzie w najczystszym stylu pokonał kolejne 8a, Ali baba  i Andycap oraz 7c+ Si su chelu fit in terra.

 

Stefan OS na Sardynii fot. Maciek Ostrowski

 

Poza Stefanem z pogodą najlepiej trafił Michał ‘Marines’ Łodziński (Gorilla) meldując się w słonecznej Siuranie (jak nie wiało, w cieniu 28st, w słońcu ~40 🙂 ). Jego łupem padła Zona 0 8a+ oraz L’escamarla 7c+ OS, oraz sporo dróg do 7b+ OS.

Marines na Zona 0 fot. Mirek Nietupski
Marines na Zona 0 fot. Mirek Nietupski

 

W Ospie działał również Przemek Dankiewicz (Climb.pl) robiąc Sonce v oceh 8a+  oraz Samsara 8a. Pod czujnym okiem swojego trenera (Jacka Wacławczyka) przygodę z Misją Pec rozpoczęło dwóch młodych zawodników Mikołaj Wolanin pokonując Hobbit 7c i Jerzyk Laskowski przechodząc kolejną już 8a -Tekila (3 próba!) , Hobbit 7c (2 próba) i dwie 7b Fleshem.

 

Przemek na Sonce fot. W. Ryczer
Przemek na Sonce fot. W. Ryczer

 

Swój Ospowy wykaz zwiększył również Maciek Bukowski (DMM, Edelweiss, Red Chili,Camper, wgore.pl) pokonując Missing Link 8b+, Sonce v oceh i Pticja Perspectiva 8a+, Pingvin 7c+ FL oraz dwie 7c Hobbit i 9a OS

 

Maciek w prawej lodówce fot. W. Ryczer
Maciek w prawej lodówce fot. W. Ryczer

 

Boulderowo w naszym klubie być musi również 🙂

W lasach Fontainebleau dzielnie działał Bartosz Jarosiewicz zapisując w notesie cztery 7C 52 Gerard, Chainon Manquant, 36.15 Power i Open Air. Jak relacjonuje autor przejść: Warun nie rozpieszczał – dużo padało, a jak już było sucho – to też dość ciepło, przejścia na szczęście padały szybko :)”

Dla większości były to wyjazdy rozwspinowe, więc strach się bać wakacji, pod które większość się przygotowuje,a wcześniej kontrolne wyjazdy na Jurę oraz Puchar Polski w boulderingu na zaprzyjaźnionej warszawskiej arenie wspinaczkowej 🙂