Majówka UKA – Kamieniec 1-3.05 (ODWOŁANA)

NIESTETY W WYNIKU NIEDOGODNOŚCI POGODOWYCH JESTEŚMY ZMUSZENI ODWOŁAĆ IMPREZĘ.

Piachy podkarpackie

W tym roku na weekend majowy UKA powrócimy do miejscówki znanej nam sprzed kilku lat – Kamieniec!

Majówka w tym roku jest niestety krótka zatem spotykamy się w przedłużony weekend: 1 – 3 maja.

Czytaj dalej

BUKA nr 17 już jest!

Buka-OKŁADKA

Właśnie wyszedł z drukarni najnowszy numer Biuletynu Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego – BUKA nr 17.

W numerze jak zwykle dużo ciekawych i premierowych materiałów.

Przeczytacie w BUCE nr 17 o odmiennych wizjach przyszłości wspinaczkowej, o legendach wspinaczkowych, w tym naszym ojcu – założycielu Maćku Popce, o naszych czołowych zawodnikach sportowych. Powspominamy z naszymi kolegami o ich podbojach w Yosemitach i Patagonii. To wszystko okraszone jest porcją naszych cyklicznych podsumowań, różności i relacji.

Szczegóły znajdziecie w poniższym spisie treści.

Czytaj dalej

Wyniki Konkursu Foto 2015

25-go marca 2015 w warszawskiej bulderowni Crux odbyło się Walne Zgromadzenie członków UKA. Bezpośrednio po jego zakończeniu ogłoszone zostały wyniki ostatniej edycji konkursu fotograficznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim klubowiczom, którzy wzięli udział w głosowaniu. Oddano 53 ważne głosy, dzięki którym w kategoriach Wspinaczkowe i Okołowspinaczkowe udało się wyłonić jedno najlepsze zdjęcie. Natomiast w kategorii Krajobrazowe dwa zdjęcia zdobyły tą sama ilość punktów.

A oto zwycięskie zdjęcia:

Czytaj dalej

SPRAWOZDANIE – żart primaaprilisowy

Nie potrzeba nam demaskującej powieści.

Sami poradzimy sobie z naszymi problemami!

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska, które już od dłuższego czasu pozbawione jest afer, tak niezbędnych dla jego zdrowego funkcjonowania, sami wzięliśmy się za rozwiązanie najtrudniejszej z nich.

O co chodzi?

Jak się okazuje

Czytaj dalej

OŚWIADCZENIE

Informujemy, że 14 dni temu do Klubu wpłynęło oficjalne pismo związane z wątpliwościami dotyczącymi przejścia zespołu Tyszkiewicz/Wernik w Patagonii. W związku z brakiem dowodów w postaci zdjęć i podejrzeniami, że zdjęcie szczytowe (bardzo słabej jakości) zostało spreparowane, Zarząd powołał Komisję, która bada sprawę. Już dziś o godzinie 12.00 podamy więcej szczegółów. Z poważaniem