NUKA 2019

NAGRODA

Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego im. Łukasza Wajsa

za najlepsze osiągnięcia AD 2019

Kapituła Nagrody, obradująca w składzie: Bartosz Jarosiewicz, Marek Kaliciński, Jakub Radziejowski, Karol Sulej i Marek Wierzbowski jednomyślnie postanowiła przyznać dwie nagrody główne oraz szereg wyróżnień.

Z dużą satysfakcją chcielibyśmy podkreślić, że w kończącym się roku, w kategorii górskiej wydarzyło się nieco więcej niż w latach poprzednich i dlatego też wyróżnień jest nie mało.

 

I tak, wyróżnienia w wysokości 200 PLN za przejścia górskie otrzymują:

  • Maciek Korzeniak, Bartosz Kurowski i Mateusz Zabłocki za szereg udanych wspinaczek (o trudnościach w skali rosyjskiej do 5B) podczas ich pierwszego wyjazdu w góry Kaukazu,
  • Janek Sokołowski za dołożenie swojej cegiełki w eksploracji Mnicha i poprowadzenie kilku nowych, bardzo trudnych wyciągów (IX/X-), składających się na Złote Runo Nicości (wraz z Pawłem Bednarzem),
  • Jarek Gawrysiak za pierwsze polskie powtórzenie największego przedwojennego wyczynu himalajskiego i wejście na Nanda Devi East (7434m, wraz z Wojciechem Flaczyńskim),
  • Marcin Wernik za pierwsze polskie wejście na Aguja Rafael w Patagonii Argentyńskiej. Warto podkreślić, że było to przejście samotne i jest to już siódmy szczyt Marcina w rejonie.

 

Wyróżnienia – w wysokości 200 PLN – za przejścia sportowe otrzymują:

  • Anna Thiele-Wieczorek za poprowadzenie dwóch dróg 7c w stylu OS (w Geyikbayiri i na Frankenjurze) oraz kolejne 8a (RP) w swojej kolekcji (Mikado w Bovedos), a także dwie 7c+ w bardzo szybkich RP (Animasyon Otomatik w Geyikbayiri i Feldgrau w Sowich Skałach),
  • Rafał Pawiński za stały progres (tym razem dwie drogi 8c RP: Mind Control i Cascavel) oraz bardzo dobre przejscie OS – 8a+, Red Bull,
  • Jerzy Laskowski za wicemistrzostwo Polski w boulderingu, oraz trudne przejścia w stylu RP – 8c El hijo libre, VI.6+ Wściekłe Psy i cztery drogi 8b.

 

Nagrody główne – NUKA 2019 – w wysokości 700 PLN kazda, otrzymują:

  • Za przejścia górskie: Krzysztof Banasik za pokonanie w najczystszym z możliwych stylów Filara Wiewiórek na Cima Ovest (IX-) w Dolomitach (wraz z Gabrysiem Korbielem). Warto przy tym podkreślić, że Krzysiek od wielu już lat wspina się na bardzo wysokim poziomie w górach – zarówno latem, jak i zimą – a także na wysokim poziomie sportowym i nagroda ta odnosi się także do jego licznych wspinaczek w ostatnich latach.
  • Za przejścia sportowe: Julia Leonardi – za wyraźny progres i przejście drogi o trudnościach 8a+, co czyni ją drugą kobietą w klubie, która poprowadziła więcej niż 8a. Poza tym Julia poprowadziła szereg dróg o trudnościach 8a i 7c+.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Kapituła Nagrody

Bartosz Jarosiewicz

Marek Kaliciński

Jakub Radziejowski

Karol Sulej

Marek Wierzbowski

Dodane przez:
notonic

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj