Zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz start Gosi w PŚ

W niedzielę 26 września, na nowej warszawskiej boulderowni na Płochocińskiej odbyły się zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży. Startowało 25 zawodników od 4 do 18 lat.

Przystawek było 22. Każda inna- połogie, pionowe, lekko i mocno przewieszone, w dachu, po małych chwytach, po klamach. Układało je wiele osób, między innymi takie sławy jak Remi Perczyński i Belka- Iza Gadoś.

Formuła zawodów pozwoliła na jedną klasyfikację wszystkich zawodników niezależnie od wieku, wzrostu i od reprezentowanego poziomu zaawansowania. Za każdy boulder można było dostać 100pkt (50 za bonus), od których odejmowało się staż wspinaczkowy, wiek i liczbę centymetrów wzrostu ponad metr.

Nagrody były wyjątkowe! Sklep „Horyzont” na Mariensztacie zapewnił wszystkim zawodnikom liczne gadżety wspinaczkowe. Główny organizator i właściciel boulderowni Martjack Ekstrem ufundował wszystkim startującym przejażdżkę czołgiem, skoki na trampolinie i wspinaczkę (tym razem z liną) na 30 metrową ścianę! Szóstka najlepszych zawodników otrzymała nagrodę główną – przejażdżkę rowerem po cienkiej kładce na wysokości 30m. Prawie nikt się nie bał, chociaż nagrodzeni to bulderowcy;)

Zawody udały się świetnie. Nowa boulderowni jest wspaniałym miejscem do treningu, w którym można nie tylko się wspinać, ale też pooglądać filmy wspinaczkowe, napić się kawy i spotkać we wspinaczkowym gronie. Długo Warszawa czekała na takie miejsce i wreszcie jest ! Niedługo mają się tam odbyć zawody dla seniorów, więc przyjedźcie i zobaczcie sami.

Gośka Kusztelak

PS tytułem dopełnienia newsa, Gosia wystartowała w ostatniej edycji Pucharu Świata w Puurs w Belgii, awansując do półfinału i zajmując ostatecznie 25 miejsce. Gratulacje!

Dodane przez:
jakub radziejowski

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wszystkie Wpisy


archiwum starej strony UKA

Szukaj