Projekcja filmu „Gwiazdy w południe” w Iluzjonie

Przez Kolegów z KW Warszawa zostaliśmy zaproszeni na pokaz bardzo ciekawego filmu, którego projekcja odbędzie się w styczniu. Poniższe informacje przeklejam za strony kww. Serdecznie wszystkich zapraszam. Warto!

Projekcja filmu „Gwiazdy w południe” dla warszawskiego środowiska górskiego w kinie Iluzjon, w środę 11.01.2012, godz. 19:45. Koszt biletu jedynie 11 PLN. Ze względu na rozliczenie z kinem proszę dokonywać rezerwacji u Piotra Juszkiewicza do dnia 7.01.2012 (najlepiej email piotr.jusza@gmail.com).

Film „Gwiazdy w południe” – tytuł oryginału „Les etoiles du midi” w reżyserii Marcela Ichaca z 1959r.  Obraz pokazany w Polsce w 1960r (w ostatnich dziesięcioleciach prawdopodobnie nie pokazywany w ogóle).

W roli głównej Lionel Terray, znakomity francuski wspinacz, przewodnik górski i instruktor narciarstwa. Jest autorem licznych
pierwszych wejść na szczyty w Alpach, Andach i Himalajach. „Gwiazdy w południe”  to barwny, fabularyzowany dokument
alpinistyczny. Autentyzm piękna gór i atmosfery panującej wśród ludzi, którzy je zdobywają. Zdjęcia zrealizowano w Alpach Francuskich, w masywie Mont Blanc.

„Ekipa filmowa, w czasie zdjęć w Alpach Sabaudzkich, spotyka znanego przewodnika Lionela Terraya, który proponuje wspólną realizację filmu dokumentalnego. Rankiem, po nocy w schronisku grupa została zaalarmowanaprzez nocującego na lodowcu samotnika, Rogera. W nocy zauważył on sygnały świetlne ze ściany Mount Maudit. Lionel i towarzysze wyruszają na pomoc, i pomagają wydostać się z pułapki parze wspinaczy…”

Fragment  książki Lionela Terraya p.t. „Niepotrzebne zwycięstwa”:

„      …     reżyser Marcel Ichac w 1958 roku rozpoczął realizacje najważniejszego ze swoich dzieł, nadzwyczaj śmiałego w koncepcji. Po raz pierwszy w historii kina zaczął on kręcić pełnometrażowy film, w którym góry przestały być zwykłym tłem, a alpinizm konwencjonalną, regionalną działalnością. Uczynił on z alpinizmu prawdziwy temat dzieła, nie szukając w nim tylko wspaniałych obrazów i pasjonujących przygodowych opowiadań, służących filmowi za podporę. I tak powstały „Gwiazdy w południe”…”

Dodane przez:
jakub radziejowski

komentarze 2 do “Projekcja filmu „Gwiazdy w południe” w Iluzjonie”

 1. jusza
  29-12-2011 o godz. 19:34, jusza pisze:

  Hej,

  Listę rezerwacyjną zamykam, gdy dojdę do 100, ponieważ rezerwacja ponad 100 biletów jest zbyt trudna do ogarnięcia.
  Zostało zatem ostatnie kilka miejsc na liście rezerwacyjnej.

  Potem już tylko – kto pierwszy ten lepszy. Wiem, że w kinie jest więcej niż 100 miejsc, może nawet ponad 200… więc kto nie ma rezerwacji, ten i tak ma szansę się dostać.

  Film jest już na [URL=http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=66&id=3232]oficjalnej stronie[/URL] Filmoteki Narodowej.

  Do Siego Roku!
  jusza

 2. jakub radziejowski
  10-01-2012 o godz. 17:29, jakub radziejowski pisze:

  Dla przypomnienia od Juszy :-)….

  Przypominam, że właściwe kino Iluzjon jest aktualnie w remoncie (już dość długo!) i teraz projekcje odbywają się w lokalizacji tymczasowej.
  ADRES: Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213 (sala im. Stefana Dembego, wejście A)
  Proszę sprawdźcie szczegóły i dojazd tutaj: http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=26

  Miejsc w kinie jest ok. 260. Nasza lista to 100 biletów, jest więc 160 wolnych miejsc na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
  Bardzo proszę o wykupienie biletów najpóźniej na 15 min przed projekcją (czyli do godz. 19:30), aby potencjalnie pozostałe wolne miejsca po prostu się nie zmarnowały i niewykupione rezerwacje można było ew. sprzedać innym chętnym przed seansem. Powiem inaczej, ustalę z kasą kina, że po 19:30 lista przestaje obowiązywać. Mam nadzieję, że to jest akceptowalne przez Was.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.