Wielowyciągowo w Chile. Pokaz slajdów Waldka Żylińskiego.

W styczniu nasz klubowicz Waldemar Żyliński wyruszył w podróż ku granitowym monolitom doliny Cochamo, Chile [link do newsa].

Waldi” wyjechał tam w zespole z Magdą Drozd i Adamem Rysiem (KW Kraków). Wspinał się też z Krzysztofem Rychlikiem i Robertem Paradykiem (KW Kraków) oraz Karolem Dąbrowskim (ŚKA). Zespół w pierwotnym składzie najpierw działał w rejonie doliny Cochamo (północna Patagonia), a następnie przeniósł się do Kanionu del Maipo (środkowe Chile), gdzie eksplorowano tamtejsze piaskowcowe turnie.

Czytaj dalej

Nowa koszulka UKA

Niniejszym mam przyjemność ogłosić, iż przygotowaliśmy nowy projekt koszulki klubowej z naszym nowym hasłem.

Biorąc sobie do serca uwagi z poprzedniej edycji postaraliśmy się, żeby był większy wybór.  Dostępne będą zarówno koszulki z krótkim rękawem, jak i długim, w różnych kolorach (dostępne będą tylko jasne kolory ponieważ nadruk jest ciemny).

Czytaj dalej

Nasi na Boulderfest 08

W ubiegły weekend w Lubelskiej Kotłowni odbyła się ósma edycja kultowych już zawodów – Boulderfest. W tym roku wystartowało aż 60 pań i 226 facetów. Wśród naszych najlepiej wypadli Gosia Kusztelak (Horyzont, ProRock) i Kuba Ziółkowski (UKA /KWW) zajmując drugie miejsca!

Czytaj dalej

Primaaprilisowy żart – UKA wchłania KW Warszawa

W związku z dużymi problemami finansowymi Zarząd KW Warszawa zgłosił się do Zarządu UKA z prośbą połączenia obydwu klubów. Z pewnością miał na to wpływ dynamiczny rozwój naszego Klubu, który w ostatnim czasie wiedzie wiodącą rolę w warszawskim środowisku wspinaczkowym. Po długotrwałych negocjacjach Zarządy ustaliły warunki porozumienia i ostatecznie obydwa kluby będą działały pod marką … Czytaj dalej