BUKA nr 12 już jest!

Właśnie ukazał się najnowszy numer Biuletynu Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego – BUKA nr 12.
Niestety, w tym roku mieliśmy małe obsunięcie terminu, ale na szczęście bez straty dla treści (a napisałbym nawet, że z zyskiem). W numerze, jak co roku sporo ciekawych tekstów, wiele dobrych zdjęć, rysunek, topo, a także relacje i podsumowania.

W tym roku do wydania BUKI, poza autorami, wydatnie przyczynili się reklamodawcy: Hurtownia Fatra (Kong i Tendon) oraz reklamodawca będący jednocześnie partnerem sprzętowym UKA w roku 2010: MARMOT i BLACK DIAMOND

Już od wczoraj (środa 21 IV), BUKA jest dostępna na ściance na ul.Obozowej 60, na ściance na ul. Banacha 2 oraz w sklepie HiMountain na Królewskiej 2. Następnie stopniowo będzie dostępna w innych miejscach, gdzie tradycyjnie można ją otrzymać – np. na ściance na ul. Nowowiejskiej. Już dzisiaj wieczorem będzie ją można odebrać w siedzibie Klubu podczas pokazu zdjęć Waldka Żylińskiego.

Klub prześle bezpłatnie BUKę każdemu chętnemu, pod warunkiem nadesłania na adres klubu (Uniwersytecki Klub Alpinistyczny, ul. Srebrna 16, 00-810 Warszawa) koperty zwrotnej (formatu A5) z napisanym własnym adresem oraz naklejonym znaczkiem:

* za 1,90 PLN (bez priorytetu) lub 2,90 PLN (priorytet, naklejkę PRIORYTETU proszę nakleić również na kopertę) – 1 lub 2 egzemplarze BUKI

* 2,70 PLN (bez priorytetu) lub 3,60 PLN (z priorytetem) – 3 egzemplarze BUKI

* Jeżeli ktoś chciałby zamówić 10 egzemplarzy np. na klub, to prosimy wysłać na ten sam adres kopertę zwrotną formatu min. A4 (najlepiej „bąbelkową”) z naklejonymi znaczkami za 9,90 PLN (z priorytetem).

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: jakub (at) uka.pl

Życzymy miłej lektury!

7 komentarzy do “BUKA nr 12 już jest!”

 1. Tekst Jarka jest niezwykły. Ja również na wyjazdach widzę sceny z filmów, więc tym bardziej podoba mi się jego postrzeganie świata.
  Poza tym wreszcie ktoś napisał o wspinaniu, a nie tylko o wspinaczce. Zawsze uważałem, że wspinaczka we wspinaniu jest tylko małym elementem i być może zbędnym 🙂

  Bratku

 2. Jarek napisał niesamowity artykuł. Czytałem to wczoraj wieczorem, przeczytałem jeszcze raz dzisiaj… I pewnie jeszcze kilka razy się zdarzy.
  Odniesienia do książek, które wszyscy czytaliśmy a o których po prostu zapominamy (bo później były inne, a po tamtych kolejne).
  Po prostu czytając tekst BYŁEM na Camp4, CZUŁEM zapachy, emocje, WIDZIAŁEM

  Projekcja 3D w IMAX to nędzna imitacja, pic na wodę fotomontaż. Arigato, Przyjacielu…

 3. Szczerze powiem, Buka jak zawsze na najwyższym poziomie! I pod względem graficznym, jak i tekstowym. Ha, od półtora roku nie przeczytałem chyba żadnego tekstu o wspinaniu :-) , a Bukę prawie w całości połknąłem jednym tchem. Tekst Jarka rewelacyjny, bardzo fajny tekst Żula o Janówku. Co prawda Stary Banaś mi wspominał, że z tymi “praojcami” to nie tak ale chyba nie wyczuł klimatu tego tekstu :-) Ale za to może napisać tekst “Janówkowi Praojcowie – prawdziwa historia”. Czekamy :-) . Podobał mi się także tekst Elizy choć rozbudził tylko po raz kolejny moją ciekawość co do tego “co się do cholery wydarzyło na wyspie PAM” :-) No i zabrakło samego filmu jako “ekstrasu” do Buki ale może do następnej dołączymy :-)

  Wieeelkie brawo i podziękowania do tych co przyczynili się do jej wydania – dla Prezia – Redaktora Naczelnego, Mariusza Gładysza – składołamacza, autorów i wszystkich innych, o których nie wiem. Big up! :-)

  Osobno chciałbym też podziękować Biszonowi za taką piękną moją karykaturkę do tekstu – dzięki Bisz!

  Wernix

 4. Szkoda, że na Obozowej nie ma już numerów do wzięcia. Jakoś nie che mi się stać w kolejkach na poczcie, żeby wysłać kopertę.

 5. Są napewno do wzięcia w Klubie – ale to przy okazji jakiegoś spotkania np. slajdów (nie wiem czy coś będzie w najbliższym czasie). Ew. możemy się jakoś umówić i Ci dam numer.

  Pzdr,

  M.

 6. dowiozę w przyszłym tygodniu na Obozową.
  Teraz powinna być BUKA w sklepie na Królewskiej (HiMountain)
  Jak ktoś na weekend majowy jedzie na Jurę to będzie w byłym sklepie Skalnika (sklep wspinaczkowy vis a vis pola namiotowego), właśnie co ponownie otwartego
  K

Możliwość komentowania została wyłączona.