Cerro Torre, Ragni Route – filmowa relacja

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmowego wspomnienia z naszej wspinaczki zachodnią ścianą Cerro Torre.

Jednocześnie proszę o wyrozumiałość, Wernikową kamerę miałem po raz pierwszy na głowie i nie miałem okazji jej wcześniej przetestować. W efekcie wszystko jest zgodne ze sztuką polskiej kinematografii: kamera nerwowo lata, postsynchrony takie, że nie słychać co mówią bohaterowie, dłużyzny sentymentalne „jak w polskim filmie” i scenariusz, który czyni wszystkie dialogi nonsensownymi.

Całe szczęście góra piękna, a jako podkład muzyczny udało mi się dopasować kilka fajnych kawałków, dobrze oddających to co czuliśmy z Marcinem Tomaszewskim (a już na pewno co czułem ja) w trakcie wspinaczki Ragni Route.

Przygotowałem (poniżej linki) dwie wersje filmowe – pełną (First Round, First Minute) pokazującą to jak wyglądał nasz wyjazd i wspinaczka od poczatku do szczytowania oraz wersję krótką, czyli klip dla miłośników lekko podanego wrażenia wizualnego. Pierwsza wersja ma kilka minusów – na czele z tym, ze jest dość długa (18 minut) i niestety uniemożliwia chętnym prawdziwy onsight na zachodniej ścianie. Ale za to lepiej pokazuje to co miałem okazję przeżyć pod koniec listopada 2012 roku. A w scenie finałowej pojawia się przyśpiewka o najlepszym klubie w Warszawie 🙂

 

Zapraszam.

Wersja pełna:

https://vimeo.com/60152356

Wersja krótka:

Więcej o wyprawie na stronie www.4zywioly.net

22patagonia-4zywioly-patronat

 

2 komentarze do “Cerro Torre, Ragni Route – filmowa relacja”

  1. Film zgodnie z zapowiedzia kontynuuje tradycje polskiej szkoly, wszystko ratuje to, co nastepuje w 16:44
    Po wczorajszej inauguracji brzmi to dumnie i nie bez powodu
    Pozdrawiam
    Rysiek

Możliwość komentowania została wyłączona.